O ważne punkty w Lubinie!

Autor
Zaktualizowany: 12 lutego, 2020

NMC Górnik Zabrze już dziś zmierzy się z Zagłębiem Lubin w ramach kolejnej serii spotkań PGNiG Superligi. To wyjątkowo trudny rywal dla zabrzan, a lubińska hala nie przynosi szczęścia Trójkolorowym.

Aktualnie Zagłębie plasuje się na ósmej pozycji ligowej tabeli. Aspiracje ma na pewno wyższe, wszak do piątej pozycji lubinanom brakuje jedynie dwóch punktów! Co więcej, Zagłębie po kryzysie na początku sezonu ostatnio prezentuje naprawdę wysoki poziom.

Początek sezonu był dla Miedziowych wyjątkowo trudny. Nie potrafili złapać stałej formy i po zasłużonych zwycięstwach przychodziły zawahania formy i przegrane z takimi zespołami, jak niżująca przez większość sezonu Stal Mielec. W Zabrzu lubinianie przegrali w połowie października 38:27. Przełom nastąpił pod koniec listopada, gdy Zagłębie zaczęło wygrywać seriami. Pokonali nawet walczące o medale Azoty Puławy (28:26). I nawet zimowa przerwa nie przerwała ich passy, wszak z 1/16 Pucharu Polski Miedziowi wyeliminowali faworyzowaną Gwardię Opole! Zawahanie formy przyszło jednak wraz z ostatnim styczniowym meczem, w którym siedmioma bramkami Lubin przegrał z Piotrkowianinem. Po kilku dniach odbił sobie tę stratę w meczu z Mielcem, ale w miniony weekend Miedziowi przegrali aż 10 bramkami z Sandrą Spa Pogoń Szczecin.

Bilans spotkań Górnika i Zagłębia przemawia na korzyść zabrzan, którzy w 22 spotkaniach wygrali 16 razy. Pozostałe sześć przypadków to punkty dla lubinian. Na pewno jednak w części zawodników pozostaje zadra z meczu superligowego z marca 2018 roku, kiedy to pędzącego Górnika zaskakująco pokonało Zagłębie, rzucając aż cztery bramki więcej (28:24).
Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się już dziś o godz. 18.00. Transmisja meczu rozpocznie się studiem na antenie TVP Sport. Mecz oglądać można zarówno w telewizji, jak i w aplikacji TVP Sport i na stronie sport.tvp.pl – bezpośredni link

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.