Ociężali „marines” Jurasika

Autor
Zaktualizowany: Lipiec 29, 2015

Nowy trener, nowe twarze, nowe stroje w szare moro – zabrzańscy szczypiorniści przegrali pierwszy ze sparingów z beniaminkiem z Opola.

To był nieoficjalny debiut Mariusza Jurasika w roli pierwszego trenera Górnika. Wypadł blado, bo to wracająca po roku do superligi Gwardia Opole wygrała w zabrzańskiej hali 34:27.

Zabrzanie wczoraj byli lepsi… estetycznie – wybiegli na parkiet w jednym z trzech kompletów nowych strojów, w popielate moro. – Mam nadzieję, że będziemy waleczni jak marines – w swoim stylu skwitował nowe stroje popularny „Józek”.

Znakomity leworęczny rozgrywający, pomimo 39 lat, zamierza łączyć pracę na ławce z grą, ale wczoraj nie pojawił się na boisku z powodu lekkiej kontuzji prawego kolana. – Jeszcze tydzień… Nie mogę ryzykować, ale też nie zamierzam rezygnować z gry – stwierdził Jurasik, który zadziwiająco spokojnie, jak na siebie, dyrygował zespołem zza linii bocznej.

(…)

Jurasika na prawym rozegraniu ma wspomagać Maciej Ścigaj, ale widać było jeszcze brak zgrania z partnerami, a pod bramką rywali kilka razy stopował go Adam Malcher. – Jesteśmy na razie w mocnym treningu siłowym. Jeszcze rano biegaliśmy na bieżni lekkoatletycznej, więc na razie w nogach mamy ołów. Próbowaliśmy też obrony 5-1, bo nie mamy wysokich zawodników w drużynie. Mam nadzieję, że już w piątek w turnieju w Kaliszu będzie lepiej – przyznał były rozgrywający Śląska Wrocław.

Spotkanie wywołało spore jak na grę towarzyską zainteresowanie kibiców. Były brawa dla nowych graczy Górnika, był doping, a na boisku nie brakowało emocji, bo obie drużyny podeszły do spotkania poważnie.

(…)

W obu drużynach trenerzy testowali młodych graczy. W Górniku kilka razy z dobrej strony pokazali się bramkarz Przemysław Witkowski i Szymon Kmieć, który po odejściu do Azotów Puławy Michała Kubisztala, ma szukać swojej szansy na lewym rozegraniu obok Aleksandra Tatarincewa.

Całość w środowym Dzienniku SPORT.

SPORTCuna

Komentarze

 1. en

  30 lipca 2015 at 11:19

  chyba będzie plama w tym roku-z tym trenerem

 2. kibicx2

  29 lipca 2015 at 21:54

  Nie chce ale muszę stroje są poprostu brzydkie, to jest poważna drużyna a nie chopcy z placu.

  • zabrzanin

   30 lipca 2015 at 14:50

   Jak dla mnie stroje były ok. Bez porównania z poprzednimi – beznadziejnymi wizualnie (choć to oczywiście rzecz gustu) i jakościowo (mam nadzieję że również). Ciekaw jestem tych pozostałych dwóch kompletów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.