Patryk Gluch i Marek Daćko w Siódemce Kolejki Sportowych Faktów!

Autor
Zaktualizowany: Grudzień 6, 2017

Aż dwóch zawodników NMC Górnika Zabrze otrzymało wyróżnienie dziennikarzy portalu Sportowe Fakty i znalazło się w typowanej przez nich Siódemce Kolejki!

Najlepszym skrzydłowym 12. serii spotkań wybrano Patryka Glucha! – Rewelacja i miłe zaskoczenie, bo z nieukrywaną radością obserwujemy dobre występy młodzieży. Gluch stał się kandydatem do odkrycia sezonu. Znakomicie odnalazł się jako zastępca kontuzjowanego Aleksandra Buszkowa, choć ma dopiero 19 lat i ledwie 18 meczów w Superlidze. Od czterech kolejek spędza na parkiecie prawie całe mecze i wykorzystuje szansę od losu. Zagłębiu Lubin rzucił osiem goli (33:31), został najlepszym graczem górniczych derbów i pokazał, że trener Trik słusznie zaufał mu od początku rozgrywek – czytamy w uzasadnieniu.

Trzeci raz z rzędu najlepszym obrotowym wybrano Marka Daćkę. – Deja vu. Konkurenci się starają, w siódemce ląduje Daćko. Kadrowicz nawiązuje do świetnych występów z poprzednich rozgrywek. Zbliżył się do liderów strzelców i po raz trzeci z rzędu trafił do zestawienia, co jest niezwykle rzadkie. Siedem razy znalazł sposób na bramkarzy Zagłębia Lubin, pomylił się tylko raz. Dobry prognostyk przed styczniowymi kwalifikacjami MŚ 2019 – podsumowują dziennikarze.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.