Patryk Mauer w Górniku!

Autor
Zaktualizowany: 17 maja, 2022

Prezes Bogdan Kmiecik zakontraktował jednego z najlepszych snajperów ligi ostatnich lat! Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich kibiców naszego klubu. 1 lipca zawodnikiem Górnika Zabrze zostanie Patryk Mauer, 24-letni zawodnik grający na pozycji prawego skrzydłowego. Jeden z najskuteczniejszych zawodników Superligi ostatnich lat związał się z naszym klubem 2-letnim kontraktem, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024.

Patryk Mauer urodził się 2 września 1998 roku w Legnicy, jest wychowankiem klubu UKS Dziewiątka Legnica. W latach 2014-17 grał w SMS Gdańsk, a w 2017 roku związał się z Gwardią Opole. W Superlidze debiutował dokładnie w dniu swoich 19. urodzin. Sezon kończył jako drugi snajper całej ligi, z dwoma nagrodami dla najlepszego gracza miesiąca i tytułem odkrycia sezonu. Regularnie grał w młodzieżowych reprezentacjach Polski, zawsze imponując równą formą i skutecznością. W każdym kolejnym sezonie zdobywał minimum 114 bramek. W zakończonym kilka dni temu sezonie Patryk trafił 139 razy do bramki rywala, ze skutecznością powyżej 75 procent. Taki wynik dał mu trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców sezonu 2021/22. Do tego trzeba dodać 44 asysty. Rzuty karne wykonywał z blisko 90-procentową skutecznością, nie mając sobie pod tym względem równych w całej lidze.

Jesteśmy przekonani, że Patryk podniesie poziom sportowy naszej drużyny, a jego gra przyniesie wiele satysfakcji i radości fanom Górnika Zabrze. Witamy na pokładzie!

Musisz się zalogował, żeby dodać komentarz Login