Piąte miejsce na koniec rozgrywek

Autor
Zaktualizowany: Maj 11, 2018

Co prawda rozgrywki PGNiG Superligi wciąż trwają, a walka o medale rozstrzygnie się dopiero pod koniec maja, my znamy już miejsce NMC Górnika Zabrze w tabeli końcowej.

Po odpadnięciu z udziału w rozgrywkach w wyniku przegranego dwumeczu z Gwardią Opole (24:28 w pierwszym meczu, 25:23 w drugim), zabrzanie zostali sklasyfikowani na piątym miejscu tabeli końcowej. Wynika to wprost z regulaminu rozgrywek, który mówi: Drużyny, które przegrały dwumecze ćwierćfinałowe, zostają sklasyfikowane w tabeli końcowej rozgrywek na miejscach od piątego (5) do ósmego (8), a o ich kolejności decyduje wyższe miejsce w klasyfikacji łącznej drużyn obu grup rozgrywkowych po zakończeniu rundy zasadniczej (…).  

Przypomnijmy, że zabrzanie na koniec rundy zasadniczej zostali sklasyfikowani na czwartym miejscu, będąc wyprzedzonym przez PGE Vive Kielce, Orlen Wisłę Płock oraz Azoty Puławy.

Częściowo wyjaśnia się też los NMC Górnika Zabrze w przyszłym sezonie. Jeśli nie zmieni się regulamin rozgrywek, a tym samym kształt ligi, zabrzanie zagrają w drugiej grupie marketingowej (pomarańczowej). Spotkają się tam z zespołami, które zajmą na koniec trwającego sezonu miejsca: 2, 3, 5 (NMC Górnik Zabrze), 7 (MKS Kalisz), 9 (MMTS Kwidzyn), 11 (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski), 13 (Sandra SPA Pogoń Szczecin) i ewentualny zwycięzca grupy B I ligi (na razie największe szanse mają AZS AWF Biała Podlaska, SPR PWSZ Tarnów oraz Olimpia MEDEX Piekary Śląskie, o ile oczywiście spełnią wymagania licencyjne w Superlidze).

Na razie nieznany pozostaje termin startu przyszłorocznych rozgrywek. Wcześniej rozstrzygnięte zostanie postępowanie licencyjne, które dodatkowo wskażą jakie zespoły zostaną w Superlidze, a które będą musiały ją opuścić. Pewnym pozostaje, że w rozgrywkach 2018/2019 nie zobaczymy Mebli Wójcik Elbląg, które oficjalnie wycofały się z rozgrywek.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.