Pierwszy sparing w 2020 na plus!

Autor
Zaktualizowany: 10 stycznia, 2020

Trójkolorowi po wyjątkowo wyrównanym meczu wygrali z HC ROBE Zubri 30:29! Zdziesiątkowany brakiem kadrowiczów Górnik nie bez problemów walczył z Czechami.

O poziomie rywali stanowił← pierwsze minuty, w których zabrzanie choć wypracowali przewagę 4:2, to jednak ciągle czuli zimny oddech gości na karku. I faktycznie ci po bardzo dobrej końcówce pierwszej połowy zdołali zmniejszyć przewagę, a nawet zremisować. Bramkę na wagę przewagi zdobył Sasza Buszkow na chwilę przed ostatnim gwizdkiem.

W drugiej połowie zaczęło się solidne strzelanie. Zabrzanie próbowali uciekać i udawało im się to nawet na dwa trafienia, ale po chwili Zubri dochodziło znów na jedną bramkę. Byli tym bardziej wymagającym rywalem, że zagrożenie bramki Górnika przychodziło praktycznie z każdej strony. Ostatecznie na cztery minuty przed końcem zabrzanie prowadzili 28:25, ale proste straty dały gościom trzy okazje do trafień, które skutkowały ostatecznie remisem 28:28. Odpowiedział Bartłomiej Tomczak, ale goście znów trafili z pozycji. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Bartłomiej Bis i zagwarantował nieco lepsze humory zabrzanom przed rewanżem, który już jutro o godz. 11 w Hali Pogoni.

NMC Górnik Zabrze – HC ROBE Zubri 30:29 (12:11)
Górnik: Skrzyniarz, Kazimier – Daćko 2, Bis 3, Tomczak 8, Łużwa 1, Buszkow 5, Tatarincew 4, Gliński 2, Gogola 3, Cieślar, Grabowski 2, Medwid. Trener: Marcin Lijewski
Kary: 10 minut (Bis, Buszkow, Tatarincew, GLiński, Cieślar)

Zubri: Mizera, Dokoupil, Havran 1, Matejovic 1, Valek 2, Morkovsky 3, Malina, Sustacek 4, Bika, Hrstka 1, Reznicek 5, Soucek 1, Hybner 4, Mozis 1, Doricak 4, Bajek 2. Trener: Ducan Poloz
Kary: 6 minut (Havran 2, Hybner)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.