Piotr Chrapkowski na stronie SC Magdeburg: „Hala Pogoń to kocioł z gorącymi fanami”

Autor
Zaktualizowany: 17 października, 2019

Na stronie internetowej naszego rywala w Pucharze EHF pojawił się komentarz dotyczący NMC Górnika Zabrze. Co dość oczywiste, klubowe media poprosiły o komentarz jedynego Polaka w składzie, Piotra Chrapkowskiego. Poniżej prezentujemy cały tekst.

NMC GÓRNIK ZABRZE W DRODZE PO TRZECIE MIEJSCE W POLSCE

SC Magdeburg rozpoczyna zmagania w Pucharze EHF. Kapitan reprezentacji Polski, Piotr Chrapkowski, może spodziewać się w międzynarodowych zawodach dwóch „meczów u siebie”. Najpierw z jego rodakami 16/17.11. w Zabrzu, a następnie 24.11. na arenie GETEC. „Chrapek” mówi: „Górnik Zabrze ma dobrą drużynę i są w drodze na 3. miejsce w Polsce, za Kielcami i Płockiem. Kiedy grałem z Kielcami, zawsze trudno było nam grać i wygrywać w małej i wąskiej hali Górnika”.

Największą gwiazdą Górnika Zabrze jest trener Marcin Lijewski. Były leworęczny rozgrywający grał w latach 2002–2013 w Bundeslidze dla SG Flensburg-Handewitt i HSV Hamburg. Zdobył wszystkie tytuły krajowe z klubami, był też zwycięzcą Ligi Mistrzów w barwach HSV  w 2013 roku.

Teraz trenuje silny zespół Górnika Zabrza, który jest twardym przeciwnikiem. W zespole jest wielu znanych graczy. W bramce zespół ma czeskiego Martina Galia, z wieloletnim doświadczeniem Bundesligi (w Göppingen, Lemgo i Großwallstadt). Są też Polacy Bąk, Czuwara, Gliński i Tomczak. Rosjanin Tatarintsev i Holender Slujters to także ważne ogniwa w rozwijającym się klubie.

„Hala Widowiskowo-Sportowa Pogoń” budzi obawy. To kocioł z gorącymi fanami, choć ma tylko 1000 miejsc. W drugiej rundzie Pucharu EHF Górnik Zabrze wyeliminował wysoko oceniany zespół Maccabi Rishon Lezion z Izraela z 21: 22 i 29: 26. Na własnym boisku w polskiej Superligi Zabrze wygrał wszystkie mecze do tej pory w tym sezonie. Przegrał tylko z najlepszymi klubami z Kielc i Płocka.  Obecnie zajmuje czwarte miejsce.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.