Piotrków wyzwaniem!

Autor
Zaktualizowany: Luty 6, 2019

NMC Górnik Zabrze już w najbliższy czwartek (7 lutego, godz. 18.30) zmierzy się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Zespół gości prezentuje w tym roku coraz lepszy poziom i na pewno będzie wyzwaniem dla Trójkolorowych.

Piotrkowianie plasują się aktualnie na ósmej pozycji tabeli PGNiG Superligi, czyli ostatniej, która kwalifikuje do pewnego utrzymania w rozgrywkach na następny sezon i premiowana jest udziałem w ćwierćfinałach. Pewnym jest jednak, że to nie koniec aspiracji tego zespołu na ten sezon i na pewno włączy się do walki o wyższą pozycję, która ułatwi im rozstawienie w walce o ewentualny półfinał. To tym bardziej realne, że z Piotrkowianie prezentują coraz lepszy poziom gry i notują wyjątkowo ciekawe spotkania. Co prawda w minioną sobotę ulegli Gwardii Opole w meczu ligowym 23:25, ale pokazali ogrom serca pomimo przespanych kilku fragmentów gry, przez co strata wynosiła aż 5-6 bramek. Na 10 minut przed końcem spotkania odżyli w obronie, dzięki czemu w ostatniej minucie mieli szansę na wyrównanie. Przez nadliczbowego zawodnika na polu gry niestety stracili piłkę i jednego z zawodników, co bezpośrednio przyczyniło się do przegranej.

Wcześniej piotrkowianie ulegli rewelacji tego roku, Enerdze MKSowi Kalisz w rozgrywkach Pucharu Polski. Ubiegły rok zespół z województwa łódzkiego kończył serią czterech wygranych z rzędu, w tym z Azotami Puławy!

Historia spotkań pomiędzy NMC Górnikiem Zabrze a Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski wskazuje faworyta spotkania: Trójkolorowych. W ostatnich dwunastu spotkaniach zabrzanie wygrali dziewięć razy, raz doszło do remisu, a dwukrotnie wygrali piotrkowianie. W tym raz przed rokiem, w marcu, w Hali Pogoni (28:27). Ostatnie spotkanie, z września, to jednak wygrana zabrzan. Choć też było nerwowo, bo wynik rozstrzygnął się w ostatnich minutach na korzyść zabrzan, którzy do domu wrócili z zaliczką ledwie dwóch trafień (28:26).

Zabrzanie będą musieli uważać zwłaszcza na bramkarzy, bo zarówno Damian Procho, jak i Marcin Schodowski to uznana marka w polskiej Superlidze. najskuteczniejszym zawodnikiem Piotrkowa jest aktualnie Grzegorz Sobut, który w czternastu meczach zdobył 53 bramki. O jedno trafienie mniej zaliczył Piotr Swat, a po piętach depcze im młody Marcin Szopa z wynikiem 48 trafień. Wyróżnia się też legenda klubu, Sebastian Iskra, który ma na koncie 42 trafienia. Zawodnicy Górnika bacznie będą musieli się przyglądać także Romanowi Pożarkowi, który może nie jest najskuteczniejszym zawodnikiem w ataku, ale jest cenionym obrońcą. Regularnie jednak notuje wykluczenia i w tym sezonie ujrzał już czterokrotnie czerwony kartonik.

 

Bilety na to spotkanie dostępne są w sekretariacie, u naszych partnerów oraz na portalu KupBilet.pl – KLIK

Bilety na mecze PGNiG Superligi oraz Pucharu Polski:

  • 20 zł – normalny
  • 15 zł – ulgowy (dla starszej młodzieży uczącej się i studentów, a także emerytów i rencistów)
  • 10 zł – ulgowy (dla młodzieży szkolnej do 18 lat)
  • 45 zł – rodzinny 2+1 (dwie osoby dorosłe plus dziecko do 18 lat)
  • 50 zł – rodzinny 2+2 (dwie osoby dorosłe plus dwójka dzieci do 18 lat)
  • 1 zł – dzieci do lat 7

UWAGA: W dzień meczowy bilety będą również w sprzedaży w serwisie: kupbilet.pl do godziny przed spotkaniem. Później wejściówki dostępne tylko w kasie klubu, w cenie o 5 zł wyższej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.