Plan przygotowań NMC Górnika Zabrze

Autor
Zaktualizowany: 9 lipca, 2020

Już w najbliższy poniedziałek NMC Górnik Zabrze rozpocznie przygotowania do nowego sezonu PGNiG Superligi. Poznaliśmy także pierwsze zręby planu treningowego i sparingów NMC Górnika Zabrze.

Zawodnicy Górnika spotkają się w poniedziałek o godz. 18 na boisku przy ul. Wyciska, gdzie przeprowadzony zostanie rozruch po, de facto, kilkumiesięcznej przerwie (z wyjątkiem kilku jednostek treningowych w maju). W kolejnych dniach planowane będą dwa treningi dziennie – rano na siłowni lub stadionie oraz popołudniu na hali. Pierwsze sparingi planowane są na początek sierpnia, choć być może uda się rozegrać wcześniej spotkania kontrolne. Wciąż jednak trwa ustalanie rywali.

Pierwszym jak dotychczas potwierdzonym rywalem będzie Gwardia Opole, z którą Trójkolorowi spotkają się 31 lipca w Zabrzu o godz. 18.00. Dzień później Górnicy potykać się będą z doskonale znanym Banikiem Karwina, z którym zabrzanie spotkają się w Czechach.

Ledwie kilka dni później Trójkolorowi spotkają się na wyjeździe Grupą Azoty Tarnów. Weekend 7-8 sierpnia zabrzanie spędzą w Głogowie na 26. Memoriale Ryszarda Matuszaka, w którym zagrają na pewno przeciwko Sandrze Spa Pogoń Szczecin, a później Chrobremu Głogów lub HBC Jicin. Tydzień później planowane są rozgrywki w Mielcu z udziałem Tatrana Preszów, Orlen Wisły Płoc, Azotów Puławy, Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, Stali Mielec i oczywiście NMC Górnika Zabrze. Wreszcie 21 i 22 sierpnia planowane są starcia w Zabrzu, w którym zagrają głogowianie z Chrobrego, Portowcy i wreszcie Grupa Azoty Tarnów.

O aktualnych terminach spotkań kontrolnych i możliwości udziału w nich publiczności będziemy informować osobnymi wiadomościami.

Plan sparingów NMC Górnika Zabrze latem 2020:
24 lipca, godz. ?: NMC Górnik Zabrze – ?
31 lipca, godz. 18: NMC Górnik Zabrze – Gwardia Opole
1 sierpnia, godz. 11: Banik Karwina – NMC Górnik Zabrze
4 sierpnia, godz. 18: Grupa Azoty Tarnów – NMC Górnik Zabrze 
7 sierpnia, godz. 16: NMC Górnik Zabrze – Sandra Spa Pogoń Szczecin (Memoriał Ryszarda Matuszaka)
8 sierpnia, godz. 11 lub 13: NMC Górnik Zabre – Chrobry Głogów / HBC Jicin (Memoriał Ryszarda Matuszaka
15-16 sierpnia: rozgrywki w Mielcu
21-22 sierpnia: rozgrywki w Zabrzu

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.