„Pogoń za mistrzostwem” w Muzeum Miejskim!

Autor
Zaktualizowany: Kwiecień 29, 2019

28 maja 1989 roku to jeden z najważniejszych dni w historii zabrzańskiego szczypiorniaka. Po wielu nieudanych próbach zdobycia Mistrzostwa Polski przez piłkarzy ręcznych „Pogoni Zabrze” w końcu udało się zrealizować marzenia kibiców.

Pogoń

„Pogoń” w wielkim finale pokonała Wybrzeże Gdańsk i zdobyła upragniony złoty medal Mistrzostw Polski. W tym roku mija dokładnie 30 lat od tego sukcesu. Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na wystawę poświęconą temu wydarzeniu.
Muzeum Miejskie w Zabrzu, ul. Powstańców  Śl. 3

Czas trwania: od 16.05.2019 do 18.08.2019 

1 Komentarz

  1. wierny Pogoni

    3 maja 2019 at 14:03

    Przez wiele lat (od 1963r.) uczestniczyłem aktywnie w pogoni za wymarzonym tytułem w różnej roli. Byłem juniorem,seniorem- kapitanem zespołu. asystentem i dwukrotnie trenerem I zespołu. Przeżyłem wiele ,wiele wspaniałych chwil i rozczarowań. Już jako trener spotkałem na swej drodze wielu wspaniałych zawodników – to dzięki nim możliwe stało się to ,o czym marzyło wiele pokoleń. 30 lat temu nasz wspaniały , najmłodszy zespół w rozgrywkach ,pod wodzą wspaniałego lidera-profesora p.ręcznej Leszka Sadowego ,dokonał rzeczy nimożliwej, czyniąc Zabrze stolicą piłki ręcznej. W dniu dzisiejszym postanowiłem zagłębić się w lekturę prasy z tamtego okresu, przeżyć to jeszcze raz. Powróciło wiele dramatycznych spotkań i wspaniałych zwycięstw a na koniec chwila zadumy i smutku że minęło już aż tyle lat. Zaglądam do historii klubu spisanej przez „kogoś”. a tu wzmianka; w 89 po raz pierwszy zdobyto mistrzostwo kraju a rok później tytuł obroniono. Brak informacji o ‚architekcie”-prezesie B.Jądro- to On wybudował halę w której gramy do dnia dzisiejszego. O Pucharach Polski(3x) ani słowa, o trenerze ani słowa. Jest wymienionych wielu „trenerów”nieudaczników, którzy niczego nie dokonali. Jak trudno zdobyć jakiś krążek przekonuje nas dzisiejszy zespół, przymierzając się do pudła już kilka lat. Dobrze że Muzeum Miejskie przypomni te wspaniałe sukcesy, na pocieszenie kibiców, bo na sukcesy dzisiejszego zespołu musimy poczekać,_oby nie kolejne 30 lat.
    mgr. T.Szymczyk – były trener.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.