Pojedynek zranionych już w niedzielę!

Autor
Zaktualizowany: 9 października, 2020

Przerwa w rozgrywkach ligowych PGNiG Superligi pierwotnie spowodowana przez zgrupowanie kadry Polski przedłużyła się z powodu wykrycia przypadków zarażenia koronawirusem wśród zawodników najwyższej klasy rozgrywkowej. Co więcej, odwołano także Turniej Finałowy Pucharu Polski. Ostatecznie jednak już w najbliższy weekend zdecydowano wznowić się rozgrywki ligowe, choć nie wszystkich zespołów. Na inne terminy przełożono spotkania Gwardii Opole z Orlen Wisłą Płock oraz Energi MKS Kalisz z Azotami Puławy. Górnik Zabrze spotka się więc z Torus Wybrzeżem Gdańsk już o godz. 16.45!

Oba zespoły inauguracji sezonu mogą nie traktować jako zbyt szczęśliwe. Górnik Co prawda wygrał (po thrillerze) ze Stalą Mielec, ale później musiał uznać wyższość Orlenu Wisły Płock i Łomży Vive Kielce. Gdańszczanie również przezgrali z Mistrzem Polski, a później z Energą MKS Kalisz (po remisie i rzutach karnych) i Pogonią Szczecin. Oba zespoły dzielą w tabeli ledwie trzy miejsca – Górnik plasuje się na dziesiątej, a Wybrzeże – trzynastej pozycji. Przed sezonem zespół z Trójmiasta drastycznie przebudował skład. Zespół opuściół Krzysztof Komarzewski (trafił do Płocka), Ramon Oliveira (przeszedł do Mielca), a kariery zakończyli Michał Bednarek i Wojciech Prymlewicz.

Udało się jednak pozyskać wielu cennych zawodników. Najgłośniejsze nazwisko to bez wątpienia Mateusz Jachlewski, który ma piękną karierę reprezentacyjną na koncie. Ciekawie wyglądają też transfery Leonardo Marcelo Comerlatto oraz Franco Daniela Gavidii.

Jak rozstrzygnie się mecz Górnika z Wybrzeżem? O tym przekonamy się już w niedziele o godz. 16.45 w zabrzańskiej Hali Pogoń!

Mecz będzie transmitowany przez TVP Sport! Zarówno w telewizji, jak i w aplikacji oraz na stronie www – bezpośredni link do transmisji znajduje się tutaj.

Serdecznie zapraszamy!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.