Poznajemy nowych zawodników NMC Górnika Zabrze: Jakub Skrzyniarz

Autor
Zaktualizowany: 14 sierpnia, 2019

Obsada bramki NMC Górnika Zabrze od dawna traktowana była w polskiej lidze z szacunkiem, wszak między słupkami regularnie gościł najlepszy czeski bramkarz, Martin Galia oraz jeden z najlepszych polskich bramkarzy, Mateusz Kornecki. Również Paweł Kazimier choć w bramce pojawiał się stosunkowo rzadko, równie rzadko dawał powody do niezadowolenia. Po przejściu “Matiego” do PGE Vive Kielce, prezes Bogdan Kmiecik musiał uzupełnić braki na tej pozycji. Wybór padł na Jakuba Skrzyniarza, który do tej pory grał w Zagłębiu Lubin.

I w Zagłębiu był jednym z jaśniejszych punktów. Mimo ledwie 23 lat, miniony sezon zakończył z imponującą średnią aż 32,57% skutecznych obron. To oznacza, że nie schodził poniżej oczekiwanego poziomu, a dodatkowo dokładał wyjątkową dyspozycję. Wszak w lutym w meczu przeciwko Arce Gdynia odbił aż 21 piłek (w tym dwa karne), co dało mu prawie… 50% skuteczność! 

Sam jednak jest skromnym człowiekiem. – Przejście do Górnika to dla mnie szansa dalszego rozwoju, wejście na kolejny poziom – mówi. – Kiedy dostałem ofertę, nie zastanawiałem prawie w ogóle. Liczę, że będę dalej podnosił swoje umiejętności i będzie to plus dla całego zespołu.

Ma ku temu spore możliwości, wszak po przyjściu do Zabrza trenera Marcina Lijewskiego, ten poprosił Martina Galię o prowadzenie dodatkowych treningów bramkarskich. Dlatego nasi trzej golkiperzy wciąż rozwijają umiejętności poza regularnymi zajęciami. To też zaprocentowało w ostatnich sparingach, w których gros bramek padł z kontr, a te powstały również dzięki pracy bramkarzy. – Na razie nie przywiązywałbym jednak przesadnej uwagi do wyników gier kontrolnych – mówi “Skrzynia”. –  Musi jeszcze upłynąć trochę czasu nim się zgramy. Skład został mocno uzupełniony, więc teraz wciąż pracujemy nad tym, by wszystkie elementy dopasowały się do siebie i żebyśmy grali tak, jak chce trener. 

Jakie jednak ma oczekiwania na nadchodzący sezon?  – Ciężko rokować ostateczny rezultat. Ale na pewno patrzymy wszyscy tylko w górę i mam nadzieję, że tak będzie – mówi nowy bramkarz Górnika. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.