Poznajemy nowych zawodników NMC Górnika Zabrze: Krystian Bondzior

Autor
Zaktualizowany: 16 sierpnia, 2019

Ubiegły sezon NMC Górnik Zabrze spędził w większości tylko z jednym leworęcznym skrzydłowym, Saszą Buszkowem, bowiem Patryk Gluch został zdyskwalifikowany na kilka miesięcy. “Młody” wrócił już do pracy i prezentuje się coraz lepiej, ale zarząd Górnika postanowił uzupełnić tę pozycję o jednego z najlepiej prezentujących się prawoskrzydłowych młodego pokolenia – Krystiana Bondziora.

“Bandzior” do Zabrza trafił z Zagłębia Lubin, w barwach którego w ostatnim sezonie zdobył aż 80 trafień. Jego dyspozycja strzelecka zaprowadziła go również na zgrupowania kadry Polski. Teraz jednak głównie skupia się na pracy w klubie. A to kwituje krótko: – Jest ciężko, nie jest łatwo wszystkim dorównać – skromnie podkreśla. – Na pewno w Górniku jest wyższy poziom niż w Lubinie. Są wyższe aspiracje i cele. To dla mnie wyzwanie, któremu muszę sprostać. Muszę ciężko pracować – dodaje. 

Na razie na sparingach występuje w koszulce Rafała Glińskiego z numerem 19, który choć teraz gra na pozycji rozgrywającego, to jednak większość kariery spędził na lewym skrzydle (co ciekawe, w Kielcach zastąpił go… Bartłomiej Tomczak!). A to dodatkowo motywuje “Bandytę”. – Zwłaszcza, że na pozycji mam dużą i solidną konkurencję – mówi. 

Przygotowania kwituje krótko:  –  Pracujemy nad tym, bym być jak najwyżej. Wyniki sparingów nie są znaczące. Chodzi nam o to, by się dobrze zgrać i rozumieć na boisku – mówi. Dlatego: – Każdy trening teraz jest ważny, żeby dorównać innym, dograć się i docelowo walczyć o najwyższe cele

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.