Przemysław Witkowski odchodzi do Wybrzeża Gdańsk

Autor
Zaktualizowany: Czerwiec 11, 2018

Przemysław Witkowski, bramkarz NMC Górnika Zabrze, w przyszłym sezonie reprezentować będzie barwy Wybrzeża Gdańsk. 25-latek podpisał kontrakt z trójmiejskim klubem, choć jego umowa w Zabrzu obowiązywała jeszcze przez rok. Doszedł jednak do porozumienia z władzami śląskiego klubu i przenosi się na Pomorze.

Witkowski w Zabrzu wystąpił po raz pierwszy w sezonie 2015/2016. Zagrał bardzo dobry sezon, popisując się między innymi w zremisowanym meczu z Orlenem Wisłą Płock (34:34). W kolejnym sezonie do trzech bramkarzy NMC Górnika (Mateusza Korneckiego, Sebastiana Kickiego i właśnie Przemka Witkowskiego) dołączył reprezentant Czech, Martin Galia. Dlatego „Wiciu” został wypożyczony na sezon do Banika Karviny. Po roku karierę zakończył Sebastian Kicki, więc Witkowski wrócił do Zabrza. Nie  znalazł jednak zaufania trenera Rastislava Trtika i w całym sezonie na parkiecie pojawił się tylko w dziesięciu meczach. W większości przypadków występował ledwie przez kilka minut.

Brak ogrania postawił go w trudnej sytuacji w rundzie finałowej rozgrywek. Po kontuzji Martina Galii doznanej na treningu oraz urazu stopy Mateusza Korneckiego w trakcie pierwszego meczu ćwierćfinałowego w Opolu został jedynym bramkarzem Trójkolorowych. Pomimo dobrej postawy nie był w stanie wpłynąć na wynik w takim stopniu, by to Górnik awansował do półfinału.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CLOSE
CLOSE