Rafał Gliński z 400 występami w polskiej lidze!

Autor
Zaktualizowany: 29 marca, 2021

Gdy Rafał Gliński wszedł na parkiet w meczu Górnika Zabrze z Wybrzeżem Gdańsk, był to wyjątkowy moment w historii polskiego szczypiorniaka, wszak „Glina” zaliczył tym samym 400. występ w najwyższej klasie rozgrywkowej polskiej piłki ręcznej!

39-letni zawodnik potrzebował na to… 20 lat. Wszak właśnie w sezonie 2001/2002 zadebiutował w barwach Śląska Wrocław. Grał tam do 2006 roku, a później trafił do niemieckiego TV Willstätt Ortenau. U naszych zachodnich sąsiadów występował przez 2,5 roku, co opóźniło jego 400. mecz w Superlidze. Po rozwiązaniu kontraktu w Niemczech, wrócił do Polski i reprezentował zespół z Kielc do 2011 roku. Później spędził cztery sezony w Stali Mielec i przed sześcioma laty trafił do Górnika. Aktualnie prócz roli rozgrywającego jest przede wszystkim II trenerem zespołu. Na koncie ma aż osiem medali mistrzotw Polski: dwa złote, srebrny i pięć brązowych (w tym w barwach Górnika).

Świetna postawa na boisku zaprowadziła go również do reprezentacji Polski, w której zadebiutował w 2008 roku. Z orłem na piersi zdobył brązowy medal w trakcie mistrzostw świata w Chorwacji w 2009 roku. Wcześniej, w reprezentacji U-20 zdobył mistrzostwo Europy w 2002 roku.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.