Rodzinna integracja NMC

Autor
Zaktualizowany: Czerwiec 29, 2018

NMC Polska jest częścią globalnej grupy NMC, posiadającej fabryki i oddziały w kilkunastu krajach na świecie i zatrudniającej w sumie ponad 1500 osób. Firma, której polska siedziba znajduje się przy ul. Pyskowickiej w Zabrzu, to duży i rzetelny pracodawca, a zarazem główny sponsor piłkarzy ręcznych Górnika Zabrze.

NMC Polska w Zabrzu

Grupa NMC wywodzi się z rodzinnej, lokalnej firmy, która powstała w roku 1950 w Belgii, a dziś posiada 9 zakładów usytuowanych w całej Europie. Jest jednym z największych europejskich producentów izolacji polietylenowych i kauczukowych. W Zabrzu firma działa od ponad 20 lat. W 2008 roku wybudowała najnowocześniejszy w tej części Europy zakład produkcyjny, w którym działają linie do produkcji izolacji polietylenowych  oraz linie do produkcji izolacji na bazie kauczuku syntetycznego. Zakład zaopatruje wszystkie przedstawicielstwa nmc w Europie. Firma produkuje też sztukaterie – listwy dekoracyjne i listwy wykończeniowe, listwy cokołowe i listwy podłogowe, profile i listwy gzymsowe, czy też przysufitowe, jak i ścienne panele dekoracyjne trójwymiarowe 3D, a także kolumny, pilastry i sztukaterie zewnętrzne. Obecnie firma dynamicznie się rozwija i inwestuje na terenie zabrzańskiej strefy ekonomicznej.

Myślimy globalnie, działamy lokalnie

W Zabrzu firma NMC Polska znana jest z wspierania wielu lokalnych inicjatyw społecznych, m.in. z wieloletniego sponsorowania drużyny piłkarzy ręcznych NMC Górnik Zabrze, jednego z czołowych zespołów PGNiG Superligi. To efekt zainteresowania tą dyscypliną jej prezesa, Bogdana Kmiecika, który sam przez lata ją trenował.

Dbamy o załogę

 NMC Polska dba o swoich pracowników. W ostatni weekend firma zorganizowała atrakcyjny piknik dla załogi, na którym bawiło się ponad 200 gości – pracowników i ich rodzin. Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych, były dmuchańce, animacje, malowanie twarzy, konkurs plastyczny. Wśród dorosłych rozegrano turniej mega piłkarzyków, była też loteria fantowa dla dzieci i dorosłych z cennymi nagrodami. Na piknik zaproszono strażaków, których stroje i wyposażenie były wielką atrakcją dla dzieci, ale i praktyczną nauką zasad bezpieczeństwa. W zabawie wzięli także udział obecni i byli piłkarze ręczni NMC Górnik Zabrze, którzy wręczali specjalnie przygotowane nagrody, rozlosowane wśród uczestników. Był też Ołeksandr Szeweluchin, były piłkarz a obecnie trener Górnika Zabrze.

Misja firmy i jej prezesa

– Moje zaangażowanie w rozmaite działania społeczne i gospodarcze w Zabrzu traktuję jak coś normalnego, jak mój osobisty wkład w życie i rozwój tego miasta. Tu mieszkam, tu mam swoją firmę, więc staram się też coś temu miastu dać od siebie. Nie można tylko brać, trzeba też oddawać. To elementarna filozofia mojego życia – mówi Bogdan Kmiecik, prezes NMC Polska. – Staram się robić to najlepiej jak potrafię – tworzyć i utrzymywać atrakcyjne miejsca pracy, dbać o bezpieczeństwo zawodowe i socjalne pracowników, wspierać rozwój sportu amatorskiego i zawodowego na terenie miasta. Wierzę, że moje działania są dostrzegane i doceniane przez pracowników i mieszkańców.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CLOSE
CLOSE