Solidna wygrana NMC Górnika Zabrze na debiut Areny Jaskółka!

Autor
Zaktualizowany: 4 grudnia, 2019

Trójkolorowi w środowy poranek wybrali się do Tarnowa, by spotkać się z tamtejszą Grupą Azoty w ramach kolejnej serii spotkań PGNiG Superligi. Bo bardzo dobrym meczu wygrali aż dziesięcioma trafieniami. Był to mecz debiutów. Oficjalnie bowiem zaprezentowano nowy dom Grupy Azoty Tarnów, Arenę Jaskółka! Ale i zabrzanie mogli się czymś pochwalić: na ławcę pojawił się pierwszy raz od ponad roku Ignacy Bąk. Ostatecznie jednak w meczu nie zagrał.

Zabrzanie od początku rozpoczęli mocne natarcie na bramkę rywali. Już w 10 minucie prowadzili dwoma bramkami (5:3) po serii trzech trafień skrzydłowych: dwóch karnych w wykonaniu Bartka Tomczaka i rzutu w kontrze Saszy Buszkowa. Zabrzanie dość pewnie kontrolowali boisko i zagrażali bramce nie tylko z pierwszej linii, ale także z rozegrania. Ostatecznie mogli pochwalić się prowadzeniem 17:12 po pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie meczu głównym celem było kontrolowanie przewagi. Gospodarze zdołali zerwać się w 40 minucie i zanotowali dwa trafienia z rzędu. Po chwili aktywował się też Kamil Pedryc, który zanotował kolejne dwie bramki jedna po drugiej. Górnik wciąż jednak utrzymywał przewagę pięciu-sześciu trafień. Grupie Azoty wyraźnie zabrakło sił w ostatnich minutach. Zabrzanie zaczęli rozbudowywać przewagę dzięki niezwykłej skuteczności Szymona Sićki, który ostatecznie ustalił wynik spotkania na 33:23 dla zabrzan.

Grupa Azoty Tarnów – NMC Górnik Zabrze 23:33 (12:17)
Grupa Azoty: Barnaś, Małecki, Ciochoń – Tokuda, Grabowski, Jewuła, Wojdan 1, Sanek 2, Nowak 3, Tarcijonas 1, Kowalik 7, Dadej 2, Kuźdeba 4, Pedryc 3, Grozdek. Trener: Marcin Markuszewski
Kary: 4 minuty (Tarcijonas, Grozdek)
NMC Górnik: Galia, Skrzyniarz – Bondzior 2, Daćko 2, Tomczak 7, Sićko 12, Łyżwa 1, Sluijters, Czuwara 1, Pawelec, Buszkow 3, Tatarincew, Gliński, Gogola 4, Kondratiuk 1. Trener: Marcin Lijewski
Kary: 6 minut (Sićko, Łyżwa, Pawelec)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.