Sportowe Fakty: Górnik zagra w Pucharze EHF?

Autor
Zaktualizowany: 5 czerwca, 2019

Jak donosi portal Sportowe Fakty, MMTS Kwidzyn prawdopodobnie zrezygnuje z udziału w rozgrywkach Pucharu EHF. W tym przypadku w rozgrywkach zagrać może NMC Górnik Zabrze. 

– Spraw finansowych nie jesteśmy w stanie przeskoczyć – mówiła portalowi prezes Agnieszka Laskowska. „Termin zgłoszeń do europejskich pucharów mija lada dzień, w Kwidzynie wprawdzie nie zapadły jeszcze ostatecznie decyzje, ale wszystko wskazuje na to, że MMTS nie przystąpi do zmagań. Na drodze staną finanse.

– To dla nas olbrzymie wyróżnienie, zawodnicy pewnie chcieliby się pokazać w Europie, ale budżet nie jest z gumy. Udział w europejskich pucharach wiąże się z olbrzymimi kosztami, aspekt finansowy odgrywa tutaj decydującą rolę – wyjaśnia prezes Agnieszka Laskowska” – czytamy w artykule.

Przypomnijmy, że MMTS zrezygnował z pucharu także w sezonie 2016/2017. W tym przypadku prawo do udziału w rozgrywkach przypada piątemu NMC Górnikowi Zabrze, który w ostatnich latach uczestniczył w tym turnieju trzykrotnie – właśnie w sezonie 2016/2017 po rezygnacji MMTSu, sezon wcześniej, a także w sezonie 2014/2015.

 

Na zdjęciu Alex Tatarincew uczestniczący w pucharowym spotkaniu przeciwko SKA Mińsk. 

Komentarze

  1. Wierny stary kibic

    5 czerwca 2019 at 18:30

    Panie Prezesie : zostaw pan trenera „Rumcajsa” bo nie pamiętam od 30 lat tak fajnego handballa… i zainwestuj pan w fizjoterapeutów. Trener tochę wreszcie pozmienia… a przede wszystkim sztab medyczny niech zacznie robić naprawdę to co powinien…

  2. wierny Stary kibic

    5 czerwca 2019 at 18:14

    Dochodzą słuchy iż został zwolniony trener Trtik. Szczerze to jak dla mnie trener powinien zostać tylko dokupić jeszcze z 2-3 solidnych graczy. Jak miałbym kogoś zwalniać to w pierwszej kolejności ludzi od odnowy biologicznej czy nawet cały sztab medyczny. Dla mnie to właśnie oni nie spełniają swoich zadań.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.