Spotkanie opłatkowe NMC Górnika Zabrze

Autor
Zaktualizowany: Grudzień 14, 2018

Zawodnicy NMC Górnika Zabrze zakończyli już tegoroczne treningi. Po wygranym dwumeczu z Arką Gdynia w ramach rozgrywek Superligi oraz Pucharu Polski w czwartek spotkali się po raz ostatni w tym roku. Tradycyjnie pożegnali się na spotkaniu wigilijnym w Bistro Łańcuszkowa.

Spotkanie otworzył prezes NMC Górnika, Bogdan Kmiecik, który przywitał zgromadzonych gości: przedstawicieli władz miasta z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik na czele, ale również pierwszym zastępcą prezydenta Krzysztofem Lewandowskim, przewodniczącą Rady Miasta Łucją Chrzęstek-Bar i Głównym Inżynierem Miasta, Grzegorzem Janecki. Zgromadzonych zaszczycili również przedstawiciele sponsorów klubu, którym podziękowano za wkład na rzecz klubu. Nie zabrakło oczywiście również zawodników Trójkolorowych, którzy stawili się praktycznie w komplecie. Brakowało jedynie kadrowiczów oraz przechodzącego leczenie operowanego kolana Ignacego Bąka.

– Bardzo dziękuję wam za starania w tym sezonie i za to, w jakim miejscu się teraz znajdujemy. Oczywiście sezon jeszcze trwa, ale już teraz pokazaliście, że możemy marzyć o realizacji naszych celów – powiedział prezes klubu, Bogdan Kmiecik, który wspomniał również o trudach przygotowania do zespołu. Przypomnijmy, że prezes Kmiecik od kilku lat konsekwentnie realizuje cel zrównoważonej budowy klubu w oparciu o młodość i doświadczenie. Stąd w zespole pojawiają się nie tylko zawodnicy z wieloletnim stażem, ale także wyróżniający się zawodnicy młodego pokolenia. Jego sukcesem jest też stabilna sytuacja finansowa klubu i pozyskiwanie nowych źródeł wsparcia z miastem na czele.

Głos zabrał także Bartłomiej Tomczak, kapitan Górnika. – Święta to nie tylko czas z rodziną i odpoczynek. To też czas prezentów. Marzę o tym, że my damy wszystkim kibicom prezent w maju – uśmiechał się w trakcie krótkiego przemówienia.

Trójkolorowych czeka teraz ponad trzytygodniowa przerwa. przerwa. Po raz pierwszy spotkają się w nowym roku 7 stycznia na wieczornym treningu. Większość zawodników jeszcze dziś rozjedzie się do domów. Wyjątkiem będzie reprezentacja klubu, która w niedzielę uczestniczyć będzie w uroczystej gali z okazji 70-lecia Górnika Zabrze.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.