Sroga wygrana nad Stalą

Autor
Zaktualizowany: Marzec 13, 2019

Dwanaście bramek przewagi po 60 minutach to chyba najlepszy komentarz do środowego meczu NMC Górnika Zabrze, który pojechał do Mielca. Wielka w tym zasługa Martina Galii, który bronił z aż 41-procentową skutecznością, a jego koledzy z przodu notowali trafienia raz za razem.

Zaczęło się jednak od wyrównanej walki obu zespołów. Trener Przybylski wykrzesał ze swoich podopiecznych naprawdę sporo serca, a w odpowiedzi regularnie punktowali Tomasz Mochocki czy Piotr Rutkowski. Nagle jednak… zabrakło koncentracji i Czeczeńcy zaczęli popełniać proste błędy. To była woda na młyn dla Trójkolorowych. Łatwe trafienia zaczęli zaliczać Jan Czuwara i Iso Sluijters, dzięki czemu już po 30 minutach było 18:12 dla zabrzan.

Wydawało się, że mecz może odmienić się w drugiej połowie, a gospodarze zagrają tak, jak na początku spotkania. Okazało się jednak, że zabrzanie nie wyszli z formy meczowej i znów do bramki rywali trafiali seriami. Świetnie grał Sluijters, doskonale sytuacje wykorzystywał też Łukasz Gogola. Sytuacji nie zwykł też marnować coraz lepiej dysponowany Wiktor Kubała. Kontry i pozycje wykorzystywał też jego kolega z naprzeciwka boiska – Jan Czuwara. Ostatecznie zabrzanie wyszli na dziesięciobramkowe prowadzenie na 20 minut do końca meczu, co kompletnie rozbiło gospodarzy i dało Trójkolorowym pewność wygranej.

SPR Stal Mielec – NMC Górnik Zabrze 25:37 (12:18)

Stal: Wiśniewski, Witkowski, Andelić – Rutkowski 6, Wilk 4, Dutka 3, Mochocki 3, Skuciński 3, Kowalczyk 2, Krępa 2, Grzegorek 1, Sarajlić 1, Janyst, Krupa, Wypych. Trener: Mariusz Przybylski

Kary: 10 min. (Wypych – 3, Kowalczyk, Grzegorek)

Czerwona kartka: Wypych (z gradacji kar)

Górnik: Kornecki, Galia – Sluijters 8, Czuwara 6, Gogola 5, Kubała 5, Tomczak 4, Adamuszek 3, Tatarincew 3, Buszkow 2, Gromyko 1, Daćko, Gliński, Pawelec. Trener: Rastislav Trtik

Kary: 14 min. (Daćko 2, Gromyko 2, Czuwara, Gogola, Adamuszek)

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.