Szczypiorno Cup: NMC Górnik Zabrze zwycięża w turnieju!

Autor
Zaktualizowany: Sierpień 6, 2017

Arcyciekawe spotkanie z Azotami Puławy i pełne walki starcie z ZTRem Zaporoże doprowadziły NMC Górnika Zabrze do finału jednego z najlepszych towarzyskich turniejów handballowych w Polsce. Na zabrzan czekał zespół z Dunkierki, który od kilku lat nieustannie mieści się w czołówce francuskiej ligi. Tym razem górą jednak byli zabrzanie!

Początek spotkania był jednak wyjątkowo jednostronny. Francuzi przeważali na boisku, regularnie doskonale broniąc i wykorzystując łatwe trafienia z kontry. Zabrzanie wykorzystywali jedynie swoje najmocniejsze ostatnio pozycje: koło i boczne rozegranie. Najbardziej wyróżniali się Marek Daćko (4 razy) i Iso Sluijters (również czterokrotnie). Niestety mimo ich dobrej dyspozycji pierwsze pół godziny zakończyło się wynikiem 12:16.

Do przełomu doszło dopiero po pięciu pierwszych minutach drugiej odsłony, kiedy to zabrzanie zaczęli regularnie wyprzedzać zamiary rywali i trafiać. Do remisu (18:18) doprowadził w 40. minucie Jurij Gromyko, a jego koledzy zdołali nawet wypracować jednobramkową przewagę. Świetnie zaczął się spisywać także Alex Tatarincew, który notował kolejne trafienia. To jednak mogło nie wystarczyć, bo pięć minut przed końcem Francuzi prowadzili 25:23. Szczęśliwie jednak nie byli w stanie odpowiedzieć na passę rzutów Iso Sluijtersa, Marka Daćki i decydujący rzut Bartłomieja Tomczaka, które przyniosły zwycięstwo 26:25.

Tym samym zabrzanie doskonale zakończyli tytuł, zdobywając tegoroczny Puchar.

 

NMC Górnik Zabrze  – Union Sportive Dunkerque Handball Grand Littoral 26:25 (12:16)

NMC Gornik Zabrze: Galia, Witkowski – Matuszak, Daćko 6, Fąfara, Tomczak 3, Francik 2, Gromyko 2, Sluijters 7, Buszkow 1, Tatarincew 3, Tokaj, Gogola 2, Adamuszek.  Trener: Rastislav Trtik

Kary: 8 minut (Daćko, Fąfara, Tatarincew, Adamuszek)

 

Dunkierka: Annotel, Grams, Billant, Sondiny 1, Bozer 1, Fraczyt, Peldyo 5, Jaki 3, Nietta 1, Davyes 5, Butto 9, Mitima. Trener: Patrick Cazal

 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. NMC Górnik Zabrze
  2. USDK Dunkerque
  3. ZTR Zaporoże
  4. MKS Kalisz
  5. Azoty Puławy
  6. Zagłębie Lubin
  7. Sandra SPA Pogoń Szczecin
  8. Nielba Wągrowiec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.