Szymon Sićko zawodnikiem PGE Kielce

Autor
Zaktualizowany: 17 czerwca, 2020

Po dwóch sezonach Szymon Sićko kończy wypożyczenie w barwach NMC Górnika Zabrze i wraca do swojego klubu, PGE Vive Kielce. 

Po bardzo udanym sezonie pod okiem Marcina Lijewskiego, który dla 23-latka zakończył się potrójnym wyróżnieniem (Gladiatorem), główny pracodawca rozgrywającego zdecydował się zatrzymać swojego zawodnika na kolejny sezon. Miejsce w składzie zrobi mu Doruk Pehlivan, który zostanie wypożyczony do Bundesligi.

Jak donosi Katowicki Sport, jeszcze na początku marca prezesi Górnika i Vive – Bogdan Kmiecik i Bertus Servaas – byli nawet wstępnie dogadani, ale kryzys wywołany pandemią sprawił, że przeżywający ogromne kłopoty finansowe mistrz Polski zmienił front i postanowił na najlepszym zawodniku minionego sezonu zarobić.

– Vive chciało transferu definitywnego, a Szymon i jego menedżer kontraktu na dwa lata. Ten pakiet przerósł jednak nasze możliwości, nie idzie w parze z naszą polityką w czasie kryzysu – informuje Kmiecik. – Nam też się nie przelewa, wycofują się sponsorzy. Wszyscy zawodnicy poszli klubowi na rękę, w okresie zawieszenia zgodzili się na niższe wynagrodzenia, dlatego trudno mi zabrać jednym, żeby dać więcej innym. Wierzę, że nasi kibice to zrozumieją, że musimy być solidarni. Priorytetem jest to, by przetrwał klub – przekonuje sternik NMC Górnika w rozmowie z Tomaszem Muchą.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.