Trójkolorowi wygrywają turniej w Szczecinie!

Autor
Zaktualizowany: 16 stycznia, 2021

Po nerwowym meczu z Chrobrym Głogów, Trójkolorowi w finale szczecińskiego turnieju mieli zmierzyć się z gospodarzami. Szczecinianie od początku nie ukrywali, że choć to tylko przygotowania, to jednak przed zbliżającym się meczem ligowym planowanym na początek lutego bardzo zależy im na zwycięstwie.

Rozpoczęli spotkanie od dwubramkowego prowadzenia, które konsekwentnie utrzymywali do 28. minuty. Wtedy karny w wykonaniu Pawła Krawczyka i trafienie Bartka Tomczaka dało remis, a gospodarze zdołali jedynie trafić jeszcze jedną bramkę do przerwy.

W drugiej odsłonie gry zabrzanie skalibrowali celowniki i zaczęli trafiać seriami. Prędko wyszli na minimalne prowadzenie, choć nie potrafili wciąż zerwać się z kontaktowych trafień Portowców. W końcu jednak passa pięciu trafień z rzędu dała prowadzenie 21:16. I choć szczecinianie mieli jeszcze zrywy, w tym świetnie pod koniec meczu, to zabrzanie zdołali dowieźć prowadzenie czterema trafieniami i wygrać 27:23.

Sadra Spa Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 23:27 (11:10)
Pogoń: Terekhov, Gawryś 1 – Telenga 1, Krok, Wrzesiński, Wąsowski 1, Gierak 7, Krupa, Bosy 1, Winiarczuk 1, Jedziniak 1, Krysiak 1, Matuszak 2, Rybski 4, Zaremba 1, Fedeńczak 2. Trener: Sławomir Fogtman
Kary: 6 minut (Wąsowski, Bosy, Rybski)

Górnik: Skrzyniarz, Kazimier – Bondzior 1, Daćko 2, Bis, Tomczak 6, Łyżwa 2, Pawelec 2, Buszkow 3, Gliński 2, Dudkowski 5, Krawczyk 4. Trener: Marcin Lijewski
Kary: 8 minut (Bis , Tomczak, Gliński)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.