Trudna przeprawa w Płocku

Autor
Zaktualizowany: 19 listopada, 2021

Już dziś Trójkolorowi zmierzą się z Orlen Wisłą Płock, wicemistrzem Polski i uczestnikiem Ligi Europejskiej. To zespół z europejskiego topu, z którym zabrzanie zmierzą się w okrojonym składzie…

Płocczanie w tym roku w rozgrywkach ligowych są niezatrzymani. Wygrali wszystkie dziewięć spotkań. Co prawda wyniki były bardzo różne. Wszak raz potrafili rozgromić dwunastoma bramkami z Torus Wybrzeżem Gdańsk, trzynastoma z Zagłębiem Lubin czy Sandrą Spa Pogoń Szczecin czy osiemnastoma z Handball Stalą Mielec, a czasem męczyli się z silnymi, ale jednak klasę gorszymi Azotami Puławy.

Dobrze też szło Wiśle w Lidze Europejskiej. Pierwszą porażkę zanotował dopiero w miniony wtorek. W domowym meczu Orlen przegrała czterema bramkami, 24:28, z Fuchse Berlin. 

Płocczanie aktualnie plasują się na drugiej pozycji ligowej tabeli, tuż za Łomżą Vive Kielce. O miejscu decyduje różnica bramek. 

W ostatnich 29 spotkaniach Trójkolorowi wygrali tylko dwa razy, a dwukrotnie doprowadzili do remisu. Pozostałe 25 spotkań padło łupem Orlen Wisły Płock. Ostatni raz punkty udało się urwać Wiśle w lutym 2019 roku w Zabrzu, kiedy to w regulaminowym czasie tablica wykazywała wynik 23:23, a  po rzutach karnych wygrali goście. Blisko było też w styczniu 2020 roku, kiedy to o wygranej Płocka 24:23 zadecydował rzut karny przyznany Wiśle pod koniec spotkania. 

Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się już w piątkowy wieczór! 

Mecz będzie transmitowany na antenie platformy Emocje.TV. Zapraszamy do wsparcia Trójkolorowych przed ekranami! 

Musisz się zalogował, żeby dodać komentarz Login