Turniej w Zabrzu: Górnik Zabrze pokonuje ZTR Zaporoże

Autor
Zaktualizowany: Sierpień 20, 2016

To chyba najfantastyczniejsze w takich turniejach, kiedy zwycięstwo w całych rozgrywkach waży się w ostatnim meczu. Tak było i tym razem, bo spotkanie Górnika z ZTRem Zaporoże stanowiło o laurach. Szczęśliwie…. PUCHAR ZOSTAŁ W ZABRZU!

Górnik już od początku nadawał rytm w spotkaniu. Choć to Ukraińcy wyszli się na prowadzenie, jednak Trójkolorowi wyglądali na o wiele bardziej zorganizowanych w ataku i obronie. Na prowadzenie wyszli już w szóstej minucie, gdzie po strzałach Marka Daćki i dwóch Bartka Tomczak tablica świetlna wyświetliła 5:2. Jak się później okazało, przewaga nie zmalała nawet na chwilę. Wręcz przeciwnie: na koniec pierwszej połowy sięgnęła sześciu bramek (15:9). Trener Marek Kąpa komplementował zwłaszcza świetną postawę Sebastiana Kickiego!

W drugiej połowie zaporożanie wciąż nie potrafili odgadnąć tempa Górnika. Choć starali się z całych sił, swoboda Górników na boisku wręcz przerażała. I choć wciąż stać ich na więcej, to jednak solidna w bramce, niezła obrona i już coraz bardziej wyćwiczony atak przyczyniły się do walnego zwycięstwa 28:20.

Górnik Zabrze – ZTR Zaporoże 28:20 (15:9)
Górnik: Galia, Kicki, Tokaj 1, Niedośpiał 3, Daćko3, Sluijters 1, Tomczak 2, Kryński 3, Gromyko 1, Gluch 2, Łukawski 2, Buszkow 4, Gliński 2, Fąfara 1, Ścigaj 3, Adamuszek.
ZTR: Berezhny, Strelnikov 2, Akimenko 4, Konstantinov, Ganchev, Isanchyk 2,Dereviankin,Artmenko 5, Tilte 3, Macharashvili3, Popov, Zwiszdov, Kriuchkov.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.