Turniej w Zabrzu: na inaugurację ZTR Zaporoże pokonuje Karvinę

Autor
Zaktualizowany: Sierpień 11, 2017

W pierwszym starciu Międzynarodowego Turnieju w Piłce Ręcznej w Zabrzu spotkały się zespoły ZTR Zaporoże i Banik Karvina. Po dość jednostronnej grze Ukraińcy zwyciężyli 21:30.

Ukraińcy od początku imponowali warunkami fizycznymi i świetną grą na każdej pozycji. Ich rywale – znacznie drobniejsi, zdawałoby się – swojego sukcesu upatrywali w kontrach. ZTR bardzo prędko wypracował bezpieczną przewagę pięciu bramek, choć i jemu zdarzałaby się pomyłki. Choć Slavek Mlotek i Jan Zbranek kontrowali ile się dało, to jednak konsekwencja i upór zaporożan nie pozwalał im wypracować chociażby stykowego wyniku. Prawdziwy festiwal ZTR zaprezentował jednak w ostatnich 10 minutach, zdobywając aż dziewięć bramek z rzędu wobec żadnej Banika. Ostatnią dla Czechów zdobył znany z wieloletniej gry w Zabrzu Tymoteusz Piątek. Pierwsza połowa zakończyła się 10:20 dla Zaporoża.

W drugiej połowie Czesi zerwali się do odrabiania strat, choć najbardziej przeszkadzały im… zmarnowane karne. W trzech próbach trafili tylko raz. Zaporożanie grali za to o wiele spokojniej i cały czas kontrolowali wynik. Gdy przewaga spadała na poziom mniejszy niż 10 bramek, szybko odrabiali straty. Dopiero w ostatnich minutach podopieczni Witalija Nata pozwolili Markowi Drzyzdze zdobyć dwie bramki, które doprowadziły do wyniku 21:30.

Banik Karvina – ZTR Zaporoże 21:30 (10:20)

Banik: Mokros, Mimic 1, Mowczka 2, Piątek 3, Fulnecek, Bruna 1, Placek, Marjanocic, Drzyzga 2, Mlotek 1, Zbranek 5, Solak 3, Mlotek, Nodoma 3. Trener: Marek Michalisko

Kary: 4 minuty (Zbranek 2)

ZTR: Strlnikov 3, Akimenko 8, Konstantinov 3, Ganchev 4, Isanchuk 1, Karamyshev 1, Derevinakin, Artemenko 4, Korielov 2, Tilte 1, Honcharov Ruslan 1, Honcharov Roman 1, Kravchenko 1, Zwiezdob, Kriuchkov. Treher: Witalij Nat.

Kary: 4 minuty (Strelnikow, Artemenko)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.