TURNIEJ W ZABRZU: ZTR pokonuje HC Banik Karvinę

Autor
Zaktualizowany: Sierpień 20, 2016

To była prawdziwa reklamówka piłki ręcznej! ZTR Zaporoże pojedynkował się z HC Banikiem Karviną i po wyjątkowo równym spotkaniu zdołał w końcu wyjść na przewagę pięciu bramek!

Rozpoczęło się solidną wymianą ciosów z lekkim wskazaniem na Ukraińców. Kiedy jednak wysforowali trzybramkową przewagę, Slavomir Mlotek i Lukas Francik zdobyli trzy błyskawiczne bramki, wyrównując z zespołem Zaporoża. Trener Witalij Nat jednak nie spanikował i spokojnie kierował zespołem, tak aby to jednak oni dyktowali warunki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:10.

Początek drugiej połowy był kalką pierwszej. Oba zespoły wyraźnie szarpały wynik, ale to jednak zaporożanie delikatnie prowadzili. Dopiero w 45. minucie włączyli drugi bieg i po czterech szybkich bramkach (trzech Tiltego i jednej Honcharova) doszło do wyniku 22:16.

I choć Czesi szarpali (świetna postawa Jiriego Uzeka!), to jednak Ukraińcy zdobyli laury wynikiem 26:21.

ZTR Zaporoże – HC Banik Karvina 26:21 (11:10)

ZTR: Berezhny, Strelnikov, Akimenko 4, Konstantinov1, Ganchev, Isanchuk 2, Dereviankin, Artemenko 4, Tilte 7, Honcharov 2, Macharashvili 6, Popov, Zviszdov, Kriuchkov. Trener: Witalij Nat.

Banik: Wozniak 1, Monczka 2, Hanisch, Borys, Tabara, Mokros, Mlotek Slavomir 3, Solak, Francik Lukas 5, Uzek Jan 5, Placek, Mlotek Tomas 1, Uzek Jiri 3, Drzyzga Marek 1, Nolc. Trener: Aleksandr Radcenko.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.