Udany rewanż sparingowy!

Autor
Zaktualizowany: 11 stycznia, 2020

Rewanż z HC ROBE Zubri w toku przygotowań do wznowienia sezonu zapowiadał się wyjątkowo emocjonująco, wszak w pierwszym sparingu Górnicy wygrali ledwie jednym trafieniem.

Zabrzanie bardzo szybko wyprowadzili przewagę trzech bramek (3:0), ale po chwili goście dogonili ich na jedno trafienie. Trójkolorowi jednak świetnie zmobilizowali się i dzięki świetnej skuteczności Bartka Tomczaka (sześć trafień w pierwszej połowie) i udanych interwencjach Jakuba SKrzyniarza, udało się wyjść na solidne prowadzenie pięcioma trafieniami (12:7). I choć goście naciskali, przewagę udało się utrzymać do końca pierwszej części, zakończonej wynikiem 18:13. 

W drugiej odsłonie gry świetnie pokazali się zagraniczni zawodnicy Górnika. Sasza Buszkow pozbawiony swojego nominalnego zmiennika (Krystian Bondzior uczestniczy w Mistrzostwach Europy) dynamicznie wykańczał kolejne akcje, a Alex Tatarincew coraz odważniej wchodził w obronę rywali. Seria czterech trafień z rzędu dała zabrzanom proadzenie 24:17. Zaraz jednak po niej doszło do festiwalu nieskuteczności po obu stronach, który po kilku minutach przełamał Lukas Morkovsky.Po chwili straty zmniejszył też Matejović, ale ponownie zabrzanie wzięli się do wytężonej pracy i po dwóch trafieniach Buszkowa i po jednym Łyżwy i Pawelca, było już 28:20. 

Trener Lijewski postanowił wprowadzić na ostatnie minuty trzech juniorów: Mateusza Cieślara, Krzysztofa Grabowskiego i Szymona Medwida (wszyscy SPR Górnik Zabrze). Młodym zawodnikom brakowało jeszcze zgrania i pewności, więc nie pokazali pełni swoich umiejętności, a bramkarz gości, Milan Malina, punktował ich próby. Co więcej, aż cztery bramki z rzędu zdobył drobny skrzydłowy gości, Nick Matejovic, zmniejszając straty Czechów do 28:24. Zabrzanie jednak nie odpuścili i ostatecznie wygrali 31:26.

NMC Górnik Zabrze – HC ROBE Zubri 31:26 (18:13)

NMC Górnik: Skrzyniarz, Kazimier – Daćko, Bis, Tomczak 8, Łyżwa 4, Pawelec 2, Buszkow 6, Tatarincew 5, Gliński 1, Gogola 4, Cieślar, Grabowski 1, Medwid. Trener: Marcin Lijewski

Kary: 4 minuty (Łyżwa, Pawelec)

Zubri: Mizera, Malina – Dokoupil 1, Havran 1, Matejovic 7, Valek, Morkovsky 6, Sustacek, Riha, Hrstka, Reznicek 1, Palat 2, Soucek, Hybner, Mozis 2, Doricak 4, Jirak, Bajer 2. Trener: Ducan Poloz

Kary: 8 minut (Havran, Valek, Riha, Doricak)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.