W Gdyni koniec roku i… początek nowej rundy!

Autor
Zaktualizowany: Grudzień 6, 2018

Mecz z Zagłębiem Lubin był ostatnim meczem rundy jesiennej PGNiG Superligi. Zabrzanie zakończyli ją na drugim miejscu w tabeli, wygrywając z wszystkimi rywalami, poza PGE Vive Kielce. Tegoroczne rozgrywki jednak jeszcze się nie skończyły. Czeka nas ostatnia seria spotkań, w której Trójkolorowi wybiorą się do Gdyni i rozegrają rewanżowe spotkanie z tamtejszą Arką.

Oba zespoły spotkały się już we wrześniu. Górnik nie był zbyt gościnny dla drużyny z Trójmiasta i wygrał aż 38:24 (16:12).  Najskuteczniejszym zawodnikiem Górnika był Bartłomiej Tomczak, który trafił sześciokrotnie. O jedną bramkę mniej zaliczyli Iso Sluijters, Jan Czuwara i Michał Adamuszek.

Ten wynik bardzo źle świadczył o Arce, która miała się w tym sezonie odbudować i walczyć o środek tabeli. Do tej pory jednak gdynianie głównie przegrywają. Zdobyli tylko trzy punkty, w meczu przeciwko Enerdze MKSowi Kalisz, które pokonali wynikiem 28:24. Pozostałe spotkania to przegrane, ale co ważne – często o włos. Orlenowi Wiśle Płock gdynianie ulegli tylko czterema bramkami (27:31), Pogoni Szczecin jednym trafieniem (19:20). Do dalszej walki na pewno nie brakuje im motywacji, a nie od dziś wiadomo, że na własnym terenie bywają groźni.

To tym gorsza informacja dla zabrzan, wszak pewnym jest, że Trójkolorowi znów nie wystąpią w pełnym składzie…  Start spotkania punktualnie o godz. 17.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.