Wygrana w Arendal na pożegnanie Ligi Europejskiej

Autor
Zaktualizowany: 5 września, 2021

Po smutnej przegranej Górników w pierwszym meczu eliminacji Ligi Europejskiej, Trójkolorowi zaprezentowali się zupełnie odmiennie w rewanżu w Arendal. I choć ostatecznie zwyciężyli na trudnym terenie, to jednak żegnają się z europejskimi rozgrywkami.

Od samego początku widać było, że to będzie zupełnie odmienne spotkanie. Zabrzanie grali o wiele bardziej konsekwentnie w ataku, co dawało im kolejne okazje do trafień. Co prawda skuteczność wciąż szwankowała, ale jednak to gospodarze musieli gonić wynik. Ten styl gry miał także dodatkowy walor – tracili o wiele mniej piłek, które mogły dawać rywalom okazje do kontr. Również w obronie Górnicy zacieśnili szyki, a Jakub Skrzyniarz grał naprawdę rewelacyjne zawody. Niestety pod koniec pierwszej połowy wkradła się dekoncentracja i zespół z Arendal zdołał odrobić czterobramkową stratę, przegrywając ostatecznie 14:15.

W drugiej połowie oba zespoły nacierały praktycznie bramka za bramkę, wymieniając się równo ciosami. Zabrzanie mieli podstawowy problem z wykończeniem najprostszych okazji, między innymi z rzutów karnych. Ale minimalna przewaga z pierwszej połowy wciąż się utrzymywała. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem zabrzan 29:28. Zaliczka OIF z pierwszego meczu jednak dała im awans do kolejnej fazy eliminacji, a Trójkolorowym pozostało skupić się na krajowych rozgrywkach.

OIF Arendal – Górnik Zabrze 28:29 (14:15)
Arendal: Jurisic, Eres – Evensen 2, Matic 3, Lorentzen 1, Lindstrom 2, SOendena 2, Paulsen 3, Fiala Gjerdmundnes 7, Richter Hofstad 3, Jakobsen 1, Oygarden 1, Urquizo Venemyr, Simonsn 2, Borm 1. Trener: Luka Panza
Kary: 8 minut (Evensen, Lindstrom, Borm 2)
Karne: 2/3

Górnik: Skrzyniarz – Molski 3, Bondzior 3, Bis 2, Łyżwa 2, Krawczyk 3, Gogola 3, Ivanytsia 3, Dudkowski 1, Kaczor 1, Adamuszek, Rutkowski 3, Przytuła 5. Trener: Marcin Lijewski
Kary: 14 minut (Bis, Łyżwa, Krawczyk, Kaczor, Adamuszek, Rutkowski, Przytuła)
Karne: 0/3

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.