Wygrywamy Memoriał Ryszarda Matuszaka!

Autor
Zaktualizowany: 8 sierpnia, 2020

W finale Memoriału im. Ryszarda Matuszaka NMC Górnik Zabrze zmierzył się z gospodarzem, Chrobrym Głogów. Choć do przerwy prowadzili głogowianie, ostatecznie to Trójkolorowi cieszą się z wygranej.

Gospodarze spotkanie rozpoczęli słabo, bo w 9. minucie przegrywali już 1:3. Później pojawił się jednak pomysł i nie dość, że odrobili straty, to jeszcze zabrzanie do szatni schodzili z dwubramkową stratą.

Nie była on jednak wystarczająca. Goście rozpoczęli drugą część meczu z impetem, wygrywając pierwsze 6 minut 5:0! Później wcale nie było lepiej, bo przez kwadrans głogowianie trafili zaledwie 2 razy. Świetnymi interwencjami popisywał się Skrzyniarz i zabrzanie pewnie szli po wygraną. Gospodarze wyraźnie lepiej i skuteczniej zagrali ostatnie minuty spotkania, ale przewaga zabrzan była na tyle duża, że spokojnie mogli cieszyć się z wygranej w turnieju.
Dodatkowo w ich ręce trafiły też laury indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Paweł Dudkowski, a królem strzelców – Krzysztof Łyżwa.

KS SPR Chrobry Głogów – NMC Górnik Zabrze 22:26 (13:11)
Chrobry: Stachera, Kapela, Dereviankin – Grabowski 3, Zdobylak, Warmijak, Sadowski 1, Klinger 5, Babicz 2, Przysiek 1, Tylutki, Marszałek, Tilte, Orpik 3, Jamioł 3, Krzysztofik 4, Krzywicki
Górnik: Bondzior 2, Tomczak 4, Łyżwa 9, Czuwara 2, Bushkou 1, Gogola 1, Kondratiuk 1, Dudkowski 5, Medwid 1

Klasyfikacja końcowa:

1. NMC Górnik Zabrze
2. KS SPR Chrobry Głogów
3. HBC Jicin
4. Sandra SPA Pogoń Szczecin

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.