Wyjątkowe Szczypiorno Cup!

Autor
Zaktualizowany: Sierpień 10, 2018

Kolejny rok z rzędu zawodnicy NMC Górnika Zabrze biorą udział w Szczypiorno Cup, czyli turnieju piłki ręcznej rozgrywanego w Kaliszu. Tegoroczne rozgrywki będą wyjątkowe, bo połączone ze stuleciem piłki ręcznej w Polsce. Ranga turnieju wzrosła wyjątkowo, bo tegoroczna obsada jest zaskakująco silna.

Przypomnijmy, że zabrzanie zwyciężyli w ubiegłym roku, pokonując Azoty Puławy, ZTR Zaporoże w półfinale i francuskie USDK Dunkerque w finale. Tegoroczna obsada jest wyjątkowo mocna. Wystąpi PGE Vive Kielce, Orlen Wisła Płock, MKS Zagłębie Lubin, Azoty Puławy, MMTS Kwidzyn, Energa MKS Kalisz i uczestnik Ligi Mistrzów, prowadzony przez Patryka Rombla Motor Zaporoże.

W tym roku znów zaczniemy od starcia z puławianami, które rozegrane zostanie w piątek (17 sierpnia) o godz. 13. Dzień wcześniej odbędzie się pokazowy mecz pomiędzy MOL Pick Szeged a gospodarzem – Energą MKSem Kalisz.

Zwycięzca „trójkolorowej pary” zagra dzień później z ze zwycięzcą pary Motor Zaporoże – MKS Kalisz w ramach półfinału, a przegrany – z przegranym tego starcia w walce o miejsca 5-8.

W niedzielę (19 sierpnia) planowany jest finał (o godz. 17), który poprzedzony będzie starciami  8., 5., i 3. miejsce.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.