Z Głogowem o trzy punkty

Autor
Zaktualizowany: Marzec 14, 2019

33 punkty, 11 wygranych, 10 porażek – to bilans spotkań Chrobrego Głogów, który zaprowadził naszego najbliższego rywala na siódme miejsce w tabeli ligowej. Głogowianie tracą tylko dwa punkty do MMTSu Kwidzyn, ale ma dokładnie ten sam bilans punktowy co ósmy Piotrkowianin. Dlatego głogowianie do Zabrza przyjadą na pewno wyjątkowo zmotywowani i będą chcieli urwać faworytowi punkty.

Co więcej, głogowianie do wczoraj byli na zwycięskiej ścieżce. Nim ulegli pięcioma trafieniami Gwardii Opole (29:34),  zaliczyli trzy wygrane z rzędu, choć też z zespołami z dołu tabeli. Pewnie jednak rozprawili się z Wybrzeżem Gdańsk (25:28) i Zagłębiem Lubin (28:21), a także pokonali Stal Mielec (25:24). Wcześniej Chrobry uległ dwoma trafieniami kaliszanom (26:24). Największą jednak tegoroczną sensacją była wygrana głogowian z Azotami Puławy na początku lutego, 34:33, a wcześniej solidna gra i punkty w meczu z Kwidzynem (27:21). Wszystko to nieco zmazało blamaż w Pucharze Polski, w którym Chrobrego wyeliminował I-ligowym MKS Wieluń.

Jednym z najsolidniejszych punktów Głogowa jest obsada bramki. Świetnie spisuje się Rafał Stachera (podobnie jak Mateusz Kornecki wychowanek KSSPRu Końskie), który w tym sezonie ma 35% skuteczność. Nieco gorzej prezentuje się Michał Kapela, ale zaliczył także kilka ważnych występów. Najskuteczniejszym zawodnikiem Chrobrego jest najbardziej doświadczony zawodnik zespołu, Adam Babicz. Do tej pory zaliczył aż 84 trafienia. Trzy bramki mniej na koncie ma Stanisław Makowiejem.

Dobrze prezentuje się też Michał Bartczak, autor 74 bramek. Zagrożenie jednak może przyjść z każdej strony, bo w składzie znaleźć można wielu ligowych wyjadaczy.

Górnicy w ostatnich 29 starciach górą byli aż 19 razy. Dwukrotnie mecz zakończył się remisem, a ośmiokrotnie wygrywali zawodnicy z Głogowa. W ostatnich pięciu spotkaniach wygrywali zabrzanie. Ostatnio w listopadzie, 26:22, a przed rokiem aż 31:19!

Bilety można nabyć w sekretariacie, u partnerów klubu albo na portalu KupBilet.pl.
20 zł – normalny
15 zł – ulgowy (dla starszej młodzieży uczącej się i studentów, a także emerytów i rencistów)
10 zł – ulgowy (dla młodzieży szkolnej do 18 lat)
45 zł – rodzinny 2+1 (dwie osoby dorosłe plus dziecko do 18 lat)
50 zł – rodzinny 2+2 (dwie osoby dorosłe plus dwójka dzieci do 18 lat)
1 zł – dzieci do lat 7
UWAGA: W dzień meczowy bilety będą również w sprzedaży w serwisie: kupbilet.pl do godziny przed spotkaniem. Później wejściówki dostępne tylko w kasie klubu, w cenie o 5 zł wyższej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.