Zabrzanie powołani do kadr Polski!

Autor
Zaktualizowany: Maj 24, 2018

Po raz kolejny zawodnicy NMC Górnika Zabrze zostali powołani do kadr A i B Polski na zgrupowanie, które rozpocznie się w pierwszej połowie czerwca! Tym razem to Jan Czuwara i Ignacy Bąk. 

Do pierwszej reprezentacji trafił Jan Czuwara, który trenować będzie z zespołem pomiędzy 4 a 14 czerwca. Spotka się z kolegami z kadry w Cetniewie, skąd po tygodniu trafi do Kalisza na kilka kolejnych dni. Stanie przed okazją wystąpienia w meczu towarzyskim pomiędzy Polską a Hiszpanią.

Co ciekawe, Czuwara jest zobowiązany do przerwania zgrupowania kadry A, by dołączyć na trzy dni do kadry B. Tam będzie stał przed szansą gry w turnieju międzypaństwowym rozgrywanym w Płocku pomiędzy Polakami, Węgrami, Szwedami i Norwegami. Do kadry B powołano również Ignacego Bąka, który ma stawić się w Płocku już 4 kwietnia, a zakończy zgrupowanie wraz z zakończeniem turnieju.

W rezerwie kadry B znalazło się miejsce dla Łukasza Gogoli. Być może zostanie „dowołany” do kadry na prośbę trenera Patryka Rombla.

Wielkimi nieobecnymi na zgrupowaniu są Mateusz Kornecki i Marek Daćko. Pierwszy z nich wciąż leczy kontuzję i nie jest w pełni sił, dlatego trener Przybecki zdecydował się na powołanie Piotra Wyszomirskiego, Adama Morawskiego i Adama Malchera.

„Maro” w tym sezonie zaprezentował się nieco słabiej niż przed rokiem, dlatego na kole zobaczymy Kamila Syprzaka i Patryka Walczaka.

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CLOSE
CLOSE