– Zabrze miło mnie zaskoczyło – mówi Paweł Dudkowski, prawy rozgrywający NMC Górnika Zabrze 

Autor
Zaktualizowany: 27 lipca, 2020

Jedynym, jak dotychczas, wzmocnieniem NMC Górnika Zabrze przed sezonem 2020/2021 jest młody prawy rozgrywający, Paweł Dudkowski. Zawodnik trenuje z zespołem już od dwóch tygodni i postanowiliśmy go zapytać o aklimatyzację w Zabrzu. 

I mamy dobre wieści! – Jest ok! – mówi Dudkowski. – Wielu chłopaków znałem z Lubina czy z kadr młodzieżowych albo kadry B. Przyjęto mnie bardzo przyjemnie. Co ważne, pomimo różnic w wieku, nie ma podziałów. Wzajemnie się szanujemy, wspieramy i pracujemy razem – mówi. Wiele oczekiwał także po współpracy z trenerem Marcinem Lijewskim, który znany jest z pracy z młodzieżą. – Wszystko zgodnie z moimi podejrzeniami. Bardzo dużo mi podpowiada, zwraca uwagę na szczegóły. 

Przygotowania są jeszcze bardzo intensywne, więc Paweł nie miał czasu rozejrzeć się po naszym mieście. Pierwsze wrażenia są jednak optymistyczne. – Zabrze miło mnie zaskoczyło. Mieszkam na jednym z nowych osiedli, ale już trochę się rozejrzałem – mówi. Po chwili dodaje: – Najbardziej jednak zaskoczony byłem siłownią ReShape, bo nawet we Wrocławiu nie spotkałem się z takim wyposażeniem, zwłaszcza pod nasze cele – dodaje.

A zawodnicy spędzają tam sporo czasu, przygotowując się do pierwszego spotkania, z Gwardią Opole. –  Za wcześnie jednak, by wyniki przekładać na ligę – mówi. – Teraz przygotowujemy się fizycznie, a nie taktycznie. Organizm jest pod dużym obciążeniem. Ważny jest wynik, ale jednak najważniejsze jest zgranie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.