Zapraszamy na sparingi z ZTR-em Zaporoże

Autor
Zaktualizowany: Październik 27, 2014

W środę i czwartek, 29 i 30 października o godz. 18.00 Górnik Zabrze dwukrotnie zmierzy się w towarzysko z ukraińskim ZTR-em Zaporoże. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców – wstęp wolny!

Ze względu na zgrupowania reprezentacji przerwę w rozgrywkach ma większość najwyższych klas rozgrywkowych, w tym także ukraińska ekstraklasa. Z tego względu podopieczni trenera Witalija Nata przyjechali do Polski rozegrać cztery kontrolne spotkania. Dziś i jutro ZTR mierzy się we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem, a w środę i czwartek zaporoskich szczypiornistów czekają potyczki z Górnikiem.

– To będą inne mecze niż te z okresu przygotowawczego. Musimy pokazać najwyższą formę i zagrać na maksimum naszych możliwości, bo po krótkiej przerwie wracamy do walki o ligowe punkty, a w listopadzie czekają nas pierwsze mecze w europejskich pucharach. Liczymy wyłącznie na zwycięstwa. Nie po to jechaliśmy 1700 kilometrów, aby się położyć na parkiecie – deklaruje szkoleniowiec ZTR-u i nasz były zawodnik, Witalij Nat.

Podopieczni „Witka” rozegrali w tym sezonie cztery ligowe mecze. Legitymują się korzystnym bilansem zwycięstw, mając na swoim koncie trzy wygrane i porażkę z ligowym faworytem, czyli zespołem Motoru Zaporoże.

Tymczasem nasi szczypiorniści po tygodniowej przerwie wznowili treningi pod okiem trenera Patrika Liljestranda. Wśród nich brakuje kadrowiczów: Pawła Niewrzawy, Roberta Orzechowskiego, Marka Daćko, Tymoteusza Piątka i Mateusza Korneckiego. Całej piątki zabraknie również podczas meczów z ZTR-em. Nie będzie również Aleksandra Tatarincewa, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Rosji.

Sparingi:

Środa, 29 października:

Górnik – ZTR Zaporoże (18.00)

Czwartek, 30 października:

Górnik – ZTR Zaporoże (18.00)

Zapraszamy!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.