Zła passa trwa. Chrobry-Górnik 29:28 (16:16)

Autor
Zaktualizowany: 1 grudnia, 2015

Zabrzanie po raz drugi w tym sezonie ulegli Chrobremu – tym razem 28:29. To ich trzecia superligowa porażka z rzędu.

Było 8 sekund do końca, gdy Adam Babicz wprawił w euforię ponad tysiąc widzów w Głogowie, zapewniając zwycięstwo Chrobremu 29:28. Kończący 13. kolejkę mecz był tym z gatunku za „cztery punkty”, bo piłkarze ręczni Górnika pogubili ich tyle (przegrali m.in. z Chrobrym w Zabrzu 19:25), że spadli na 10. miejsce w superlidze, czyli poza ósemką, która walczyć będzie o medale.
Porażka oznacza, że rywale uciekli już na 3 punkty, a zespół Mariusza Jurasika czeka trudna walka, by w ogóle zakwalifikować się do play offu.
Zabrzanie mogli nawet wygrać. Świetnie zaczęli, od prowadzenia 4:0, ale potem mecz się wyrównał, a w samej końcówce Jurasik i debiutujący w ich barwach Michał Adamuszek nie wykorzystali rzutów karnych. Górnicy marnowali też kontrataki.

W decydujących momentach załatwił ich obchodzący w Mikołaja 30. urodziny Babicz, który zdobył cztery ostatnie bramki dla Chrobrego!
W składzie Górnika – poza leczącymi się Adrianem Niedośpiałem i Pawłem Niewrzawą – zabrakło także Mateusza Korneckiego. Nominalnie pierwszemu bramkarzowi zabrzan odnowiła się kontuzja stopy. W Chrobrym nie grał za to reprezentacyjny kołowy Bartosz Jurecki.

Nie zmienia to faktu, że to już czwarty kolejny mecz Górnika w superlidze bez zwycięstwa (3 porażki i remis z Kwidzynem), a biorąc pod uwagę także pucharowy dwumecz z Frisch Auf Goeppingen – generalnie szósty.

W Zabrzu sytuacja robi się coraz bardziej napięta…

CHROBRY GŁOGÓW – GÓRNIK ZABRZE 29:28 (16:16)
CHROBRY: Stachera, Kapela – Miszka 7, Pawłowski 1, Płócienniczak 2 (CZK), Świtała 5, Sadowski 5, Bąk, Babicz 5, Gujski 1, Tylutki 1, Sobut 2, Kubała. Trener Piotr ZEMBRZUSKI.
GÓRNIK: Witkowski, Kicki – Daćko 2, Tomczak 8, Gromyko 2, Piątek, Jurasik 4, Buszkow 5, Tatarincew 3, Gliński 1, Ścigaj 2, Adamuszek 1. Trener Mariusz JURASIK.

Autor: Tomasz Mucha (Katowicki Sport)

Komentarze

  1. swoj

    3 grudnia 2015 at 00:27

    To skandal! Tylu dobrych zawodników i takie wyniki.Można by powiedzieć że solidaryzujemy się z piłkarzami,bo nazwa Górnik zobowiązuje.Panie Prezesie! Jak długo ma Pan zamiar tolerować to dziadostwo,bylejakość,marnotrawstwo dużego potencjału ambitnych zawodników? Jak długo Józek będzie prowadzącym treningi(bo trenerem to on nie jest)tak długo będziemy prezentować styl i wyniki „wołające o pomstę do nieba”.JOZEK musi odejść …..z klubu.Może Pan dokupować zawodnikow,dosypywac kase i to nic nie da,nadal trybuny będą pustawe w internecie brak komentarzy-straciliśmy coś cennego-zaufanie i zainteresowanie kibiców.Ile sprzeda się karnetó na przyszły sezon?Zachęty typu przyprowadz kolegę przestaną działać,chyba żezaczniemy rozdawać darmo hamburgery ale to przyciągnie inny rodzaj publiki….

  2. duduś

    2 grudnia 2015 at 15:40

    wa jego ać, co jest grane???!!! Miały być medale a jest cienizna i malizna.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.