Górnik finalistą Szczypiorno Cup!

20.08.2022
GOR
CHR

Po rezygnacji Gwardii Opole z uczestnictwa w Szczypiorno Cup, Górnik Zabrze automatycznie awansował do rundy wyżej. Zmierzył się w niej z Chrobrym Głogów, który sensacyjnie dzień wcześniej pokonał Azoty-Puławy. Trójkolorowi narzucili swoje warunki gry, choć głogowianie stali przed szansą zdobycia zwycięstwa.

Szczypiorno Cup: Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 34:27 (15:12)
Górnik: Liljestrand, Kazimier - Tokuda 1, Łyżwa 4, Bachko 2, Artemenko 8, Krawczyk 1, Mrozek, Mauer 9, Kaczor, Wąsowski, Ilchenko 2, Rutkowski 5, Przytułą 2. Trener: Marcin Lijewski
Kary: 4 minuty (Łyżwa, Wąsowski)
Karne: 3/4

Relacja meczowa

Początek był wyrównany. Po kwadransie Trójkolorowi jednak narzucili swoje warunki gry i zdobybli serię czterech trafień z rzędu, by wyjść po trafieniu Piotra Rutkowskiego na prowadzenie 10:7. Taką przewagę udało się utrzymać do końca pierwszej połowy. Zabrzanie wygrali ją 15:12.

W drugiej połowie Trójkolorowi próbowali narzucić swoje warunki gry, ale Chrobry nie ustawał w wysiłkach, by odrobić straty. W końcu przełamali się w okolicach 43. minuty, gdy dopadli zabrzan na jedno trafienie (21:20). Wynik przez kolejne minuty oscylował wokół przewagi jednej-dwoma bramkami zabrzan i tylko błędy głogowian utrzymywały zabrzan przy prowadzeniu. Ciężar gry wzięli jednak na siebie skrzydłowi: Patryk Mauer i Dima Artemenko. Szybko znów wypracowali przewagę, dwie kolejne bramki dorzucił Rutkowski i ostatecznie zabrzanie wygrali 34:27.

W niedzielnym finale (godz. 14) zabrzanie zmierzą się z Energą MKS Kalisz.