Górnik wygrywa Szczypiorno Cup!

21.08.2022
KAL
GOR

To był finał na miarę oczekiwań kibiców Trójkolorowych. Zabrzanie długo się rozkręcali, ale gdy wreszcie wszystko zafunkcjonowało, wygrali solidną przewagą i zdobyli pierwsze miejsce w turnieju Szczypiorno Cup!

Energa MKS Kalisz - Górnik Zabrze 22:30 (10:16)
Górnik: Liljestrand, Kazimier - Tokuda 2, Łyżwa, Bachko 3, Artemenko 2, Krawczyk 2, Mrozek 1, Mauer 4, Kaczor 2, Kohrs, Bykowski 2, Wąsowski 1, Ilchenko 1, Rutkowski 7, Przytułą 3. Trener: Marcin Lijewski
Kary: 8 minut (Mauer, KAczor, Wąsowski, Ilchenko)
Karne: 3/3

Relacja meczowa

Rozpoczęło się od delikatnej przewagi Energii MKS Kalisz, która wyszła na prowadzenie 3:1, a po chwili 5:2. Zabrzanie gonili wynik, ale wciąż lepsi byli gospodarze. Aż do 22. minuty, gdy wpierw trafił Piotr Rutkowski, a za nim rozkręciła się obrona, która dawały piłki zabrzańskim skrzydłowym do kontr. Rzucał Mauer, Artemenko, a także Bykowski. Po trafieniu Krawczyka tablica wskazywała już 15:9 dla zabrzan. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:10 dla zabrzan.

W drugiej odsłonie kaliszanie próbowali odrobić straty. I szło im to aż do 40. minuty, gdy znów zadziałał środek Górnika. Ilchenko i Przytuła dali prowadzenie 22:16. Pozostało kontrolować grę. Zabrzanie dowieźli więc do końca przewagę ośmiu bramek, zwyciężając 30:22.