Górnik znów wygrywa!

29.07.2023
GOR
ZUB

Drugi sparing Górnika Zabrze w tym sezonie miał nieco bardziej dramatyczny i wyrównany przebieg. Trójkolorowi jednak zanotowali kolejne zwycięstwo.

Sparing: Górnik Zabrze - HC ROBE Zubri 31:29 (12:12)
Górnik: Ligarzewski, Szczepanik - Molski 1, Bogacz, Morkovsky 1, Bachko 1, Artemenko 2, Krawcyzk 2, Tokuda 2, Dudkowski 1, Kaczor 1, Szyszko 8, Minotskyi 2, Ilchenko 3, Przytuła 7. Trener: Tomasz Strząbała
Kary: 6 minut (Tokuda, Ilchenko 2)
Karne: 3/3

Zubri: Krupa - Prikryl, Kucsera, Djurovic 3, Havran 6, Randysek 2, Kaminski 3, Mika 1, Kryryljuk3, Hub, KrupaO. 2, Sisak 2, Mancl 2, Baher, Krupa S., Palat 5. Trener: Peter David
Kary: 4 minuty (Djurovic, Palat)
Karne: 4/4

Relacja meczowa

Trener Tomasz Strząbała znów zaczął kuglować składem, by szukać optymalnego porozumienia pomiędzy zawodnikami. Dlatego też goście wyszli na peowadzenie po kwadransie 6:5. Zabrzanie doskonale jednak zaczęli odrabiać straty statecznie po trafieniu Tarasa Minotskiego pierwsza połowa zakończyła się remisem 12:12.

W drugiej odsłonie gry zabrzanie rozpoczęli od mocnego wejścia i serii trzech trafień. Czesi prędko odrobili jednak straty i kolejne minuty to solidna wymiana ciosów. Ostatecznie zabrzanie wyszli na prowadzenie 29:26 na trzy minuty przed końcem spotkania. Goście próbowali jeszcze dopaść zabrzan, ale gospodarze po trafieniu Pawła Krawczyka wygrali ostatecznie 31:29.