Zabrzanie wygrywają Memoriał im. Antoniego Weryńskiego

13.08.2023
STA
GOR

Dość jednostronny przebieg miał finał Memoriału im. Antoniego Weryńskiego. Zabrzanie od pierwszych minut zdominowali rywala.

Handball Stal Mielec - Górnik Zabrze 22:31 (13:15)
Górnik: Szczepanik, Wyszomirski - Bogacz 2, Backo, Morkowsky, Artemenko 4, Krawczyk 2, Tokuda 4, Dudkowski 2, Kaczor 1, Szyszko 7, Wisiński 4, Minotskyi2, Wąsowski, Ilchenko, Przytuła 3. Trener: Tomasz Strząbała.
Kary: 4 minuty (Morkovsky, Minotskyi)

Relacja meczowa

Już po ośmiu minutach Trójkolorowi prowadzili 6:2. Wtedy jednak Stal złapała oddech i doprowadziła nawet do wyrównania. Kolejne minuty były dość wyrównane, by ostatecznie zwyciężyli jednak zabrzanie, prowadząc 15:13.

W drugiej połowie gry zabrzanie znów narzucili swoje tempo dzięki trzem trafieniom z rzędu Kuby Szyszki. Później padła kolejna seria bramek i po kwadransie Górnicy prowadzili 24:16. I choć podopieczni Rafała Glińskiego próbowali jeszcze i zrywali się, to ostatecznie Górnicy wygrali pewnie 31:22, wygrywając tym samym cały turniej.

Trzecie miejsce zajął Banik Karvina, a ostatnie - Padwa Zamość.