Górnicy wygrywają w Kwidzynie po karnych!

07.09.2023
KWI
GOR

Na długo przed pierwszym gwizdkiem w meczu w Kwidzynie było wiadomo, że Górnicy nie będą mieli łatwej przeprawy. Tak też było i choć zwyciężyli, to dopiero dopiero po serii rzutów karnych.

MMTS Kwidzyn - Górnik Zabrze 31:31 (19:16) k. 2:4
MMTS: Zakreta, Matlęga - Grzenkowicz 2, Łazrczyk 1, Kamyszek 4, Wawrzyniak 4, Welcz 1, Kosmala 6, Landzwojczak 3, Cherkashchenko 7, Chałupka, Jankowski 3, Lewczyk. Trener: Bartłomiej Jaszka
Kary: 10 minut (Grzenkowicz, Łazarczyk, Landzwojczak 3)
Czerwona kartka: Landzwojczak (z gradacji kar)
Karne: 3/4

Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski, Szyszko 3, Tokuda 3, Morkovsky 3, Artemenko 3, Krawczyk, Bogacz 3, Minotskyi 11, Kaczor 3, Ilchenko 1, Wąsowski, Przytuła 1. Trener: Tomasz Strząbała
Kary: 10 minut (Tokuda, Morkovsky, Minotskyi, Kaczor, Przytuła)
Karne: 3/4

Relacja meczowa

Wyraz tego to wynik pierwszej połowy. W niej zabrzanom brakowało pewności w obronie, co świetnie wykorzystywali gospodarze. MMTS karał zabrzan raz za razem, głównie z rąk Mateusza Kosmali czy Bogdana Czerkaszczenko. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 19:16.

W drugiej połowie impuls do gry dał jednak Kacper Ligarzewski, który zaczął bronić jak natchniony. Zabrzanie przez dziesięciominutowy fragment stracili tylko jedną bramkę, a rzucili ich aż siedem. Co więcej, etatowy obrońca twierdzy Kwidzyn, Ryszard Landzwojczak, otrzymał czerwoną kartkę. Na kwadrans przed końcem zabrzanie prowadzili już czterema trafieniami (27:23) i... coś się zacięło. Gospodarze doprowadzili do remisu, a czterdzieści sekund przed końcem byli nawet przy piłce.Bramki na wagę zwycięstwa nie zdobył żaden zespołów, więc po 60 minutach tablica wskazywała wynik 31:31. O zwycięstwie miały decydować karne. Tu lepsi okazali się zabrzanie, którzy wygrali je 4:2.