Zabrze pewnie ogrywa Legionowo

17.09.2023
LEG
GOR

Dzisiaj o 16 odbyło się spotkanie pomiędzy KPR Legionowo a Górnik Zabrze w hali Arena Legionowo. Brązowi medaliści pokazali swoją siłę i skuteczność już od samego początku meczu.

Zepter KPR Legionowo - Górnik Zabrze 22:31 (8:16)

Zepter KPR Legionowo – Sebastian Pieńkowski, Kacper Zacharski, Jakub Brzeziński, Norbert Maksymczuk, Michał Klapka 2, Filip Fąfara 3, Kacper Bogudziński 1, Damian Pawelec 4, Sławomir Lewandowski 4, Kamil Adamczyk 3, Krzysztof Tylutki, Franci Brinovec 1, Krystian Wołowiec 1, Mateusz Chabior, Adam Laskowski 1, Kamil Ciok 2

Kary: Klapka 2’’, Fąfara 4’’, Brinovec 2’’, Ciok’’

Górnik Zabrze: Kacper Ligarzewski, Piotr Wyszomirski, Casper Liljestrand, Jakub Szyszko 7, Rennosuke Tokuda 3, Lukas Morkovsky 2, Aliaksandr Bachko 3, Dmytro Artemenko 6, Paweł Krawczyk 1, Paweł Dudkowski, Taras Minotskyi 6, Sebastian Kaczor 1, Dmytro Ilchenko 2, Adam Wąsowski, Damian Przytuła.

Kary: Tokuda 2’’, Krawczyk 2’’, Ilchenko 2’’, Wąsowski 2’’

Relacja meczowa

Pierwsze minuty meczu nie były zbyt łaskawe dla legionowian. Już w 5 minucie Górnik Zabrze prowadził 5:0, narzucając szybkie tempo gry. Wynik utrzymywał się do 7 minuty, aż do pierwszej zdobytej bramki dla KPR Legionowo przez obrotowego Sławomira Lewandowskiego. Pomimo możliwości zdobycia bramek, najniższa przewaga Górnika Zabrze była tylko w 19 minucie – dzięki zdobytej bramce przez Krystiana Wołowca, doprowadzając do wyniku 7:9 dla zabrzan. W późniejszych minutach brązowi medaliści tylko zwiększali swoją przewagę, zdobywając następne bramki dzięki swojej skuteczności zarówno w ataku, jak i w obronie. Ostatecznie pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem Górnika Zabrze 8:16 nad legionowianinami.

Drugą połowę meczu rozpoczął KPR Legionowo, zdobywając już w 30 minucie swoją 9 bramkę. Jednak pomimo starań i wysiłku, Górnik Zabrze stopniowo uciekał punktami legionowianinom – między innymi dzięki skutecznym rzutom karnym wykonanym przez skrzydłowego Jakuba Szyszko czy wkrętce wykonanej przez Dmytro Ilchenko. Pomimo zmęczenia, KPR Legionowo walczyło do końca, zdobywając powoli kolejne bramki. To nie wystarczyło. Pomimo osłabienia zabrzan w ostatnich dwóch minutach meczu i ostatnią bramką dla legionowian zdobytą przez Kamila Adamczyka, mecz zakończył się wynikiem 22:31, dając punkty Górnikowi Zabrze.

MVP meczu został obrotowy Górnika Zabrze, – Adam Wąsowski (89)