Pewna wygrana Górnika w Hajerskich Derbach!

07.02.2024
ZAG
GOR

Ostatnie spotkania Górnika i Zagłębia były bardzo wyrównane i kończyły się remisami. Dziś jednak byliśmy świadkami jednostronnego meczu i pewnego zwycięstwa Górnika Zabrze.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 24:35 (9:19)
Zagłębie: Procho, Schodowski - Stankiewicz 3, Hluszak 2, Krupa R. 5, Moryń, Gębala, Krupa P. 1, Krysiak, Michalak, Drozdalski 3, Bekisz 3, Iskra 4, Kałużny 1, Kozłowski, Rutkowski 2. Trener: Tomasz Kozłowski
Karne: 2/3
Kary: 6 minut (Gębala, Krupa P., Kałużny)

Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski - Szyszko 2, Tokuda 3, Bachko 1, Krępa 2, Artemenko 3, Krawczyk 2, Mauer 7, Bogacz 1, Minotskyi 6, Kaczor 3, Ilchenko 1, Wąwoski, Przytuła 4. Trener: Tomasz Strząbała
Kary: 8 minut (Szyszko, Krępa, Artemenko, Kaczor)
Karne: 6/6

Relacja meczowa

Trójkolorowi narzucili swoje zasady od pierwszych minut i po świetnej dyspozycji zabrzańskiego golkipera, Piotra Wyszomirskiego oraz skuteczności Trójkolorowych już po 10 minutach tablica wskazywała prowadzenie zabrzan 6:1. Gospodarze przebudzili się dopiero w ostatnich 10 minutach, spory wkład miał w tym ex-Górnik - Piotr Rutkowski. Zabrzanie jednak kontrolowali już spotkanie i pierwszą połowę zakończyli prowadzeniem aż 10 bramkami, 19:9.

Tradycyjnie po przerwie Górnicy byli mocno rozluźnieni i to Zagłębie punktowało. Na pięć trafiony przez gospodarzy bramek zabrzanie odpowiedzieli tylko dwukrotnie. Wtedy jednak znów obudzili się rozgrywający zabrzan - czy to rzucając, czy to asystując. Doskonale pracował Damian Przytuła, świetne trafienia zaliczał Taras Minotskyi. Karne bezwzględnie wykorzystywał Patryk Mauer, a Sebastian Kaczor wręcz "rąbał" raz za razem z linii szóśtego metra. Po drugiej stronie spory wkład miał Michał Bekisz i Rafał Krupa, ale ich wysiłki nie zdały się na nic.

Ostatecznie zabrzanie wygrali aż 35:24. MVP spotkania został Michał Bekisz z Zagłębia.