Górnik Zabrze handball

Sobotni pojedynek z beniaminkiem!

04.11.2022

Arged KPR Ostrovia to jeden z najciekawszych zespołów polskich rozgrywek. To jego debiutancki sezon w PGNiG Superlidze, ale od dawna dostrzec można było, że to nie kwestia przypadku i sportowego szczęścia, a wieloletniego i konsekwentnego budowania drużyny i klubu, by ten mógł najpierw zawitać, a w przyszłości - kto wie - włączyć się o najwyższe miejsca w polskich rozgrywkach.

Jeszcze w pierwszej lidze ostrowianie zbroili się w zawodników z doświadczeniem w Superlidze. Gdy przypieczętowali awans, zaciąg był wyjątkowo silny. Co więcej, w dużej mierze klub bazuje nie tylko na doświadczeniu, ale także na przywiązaniu. Wszak większość zawodników to wychowankowie KPRu!

Dość powiedzieć, że w przerwie letniej do składu dołączyli tacy weterani rozgrywek klubowych jak były kapitan Górnika Zabrze, Bartek Tomczak, prawy rozgrywający Marek Szpera, doświadczony środkowy Łukasz Gierak, ceniony bramkarz - Mikołaj Krekora czy doświadczony obrotowy Krzysztof Misiejuk. Skład uzupełnił także wyróżniający się w barwach AZSu Białej Podlaskiej Przemysław Urbaniak.

Doszło jednak do kilku rozstań. Z zespołu odszedł Bartosz Smoliński (do Mielca), Patryk Foluszny (do SV 64 Zweibrücken), Michał Bałwas i Damian Krzywda.

Ostrovia aktualnie plasuje się na wysokim, ósmym miejscu w tabeli. Zaliczyła trzy zwycięstwa, jeden remis i porażkę. Sezon rozpoczęła od debiutanckiego zwycięstwa z Portowcami, później przyszły dwie minimalne porażki z Kaliszem i Kwidzynem, zaskakująca wygrana z Gwardią Opole i zwycięski po karnych remis z Gdańskiem.

Świetnie też wyglądał mecz z Azotami-Puławy, w którym ostrowianie przegrali o włos, ledwie jedną bramką (23:24). Ostatnio KPT wygrał z Zagłebiem Lubin, a przed tygodniem uległ Chrobremu Głogów aż 35:29.

W barwach KPRu wyróżnia się Mikołaj Krekora w bramce, który gra na solidnym poziomie 34% obronionych rzutów. Ściga go młodszy Jakub Zimny, który balansuje na poziomie 30% obron.

Najskuteczniejszym strzelcem jest Kamil Adamski, który trafił już 42 razy i zamyka TOP10 strzelców rozgrywek. Często trafia też Łukasz Gierak (32 trafienia). Obaj są tez liderami jeśli chodzi o asysty.

Jak do tej pory nie doszło do oficjalnych spotkań pomiędzy Górnikiem a Ostrovią. Ale oba zespoły mierzyły się w sparingu, wszak Ostrovia od dwóch lat włącza się w walkę w Turnieju o Puchar Prezesa Górnika Zabrze. W zeszłym roku oba zespoły starły się w meczu o trzecie miejsce. Walka była wyjątkowo zacięta, a mecz rozstrzygnął Sebastian Kaczor rzutem tuż przed syreną, dając Górnikom zwycięstwo 28:27.

Jak będzie w meczu o stawkę? O tym przekonamy się już jutro o godz. 18.30! Transmisja odbędzie się na platformie Emocje.TV.

 

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl