Górnik Zabrze handball

Paweł Kazimier: Warto pomagać!

30.01.2023

Paweł Kazimier obok Damiana Przytuły jest ambasadorem Górnika Zabrze promującym naszą aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, że oferujemy spotkanie z drużyną, wspólny trening i wreszcie pamiątkową koszulkę z autografami całej drużyny. Przy okazji zapytaliśmy Kazia o najbliższe mecze Górników.

Paweł nie miał wątpliwości, by włączyć się w akcję: - Warto pomagać. Liczę, że uda nam się zebrać pokaźną kwotę. Tym bardziej, że na pewno też dorzucimy coś od siebie i jeszcze poważniej wesprzemy akcję - mówi bramkarz Górnika. Skupia się jednak jednocześnie na najbliższych meczach Trójkolorowych.
A Górnicy zaczną od starcia w ramach 1/8 Pucharu Polski z Azotami-Puławy. - To na pewno najmniej wygodny rywal z tych, które mogliśmy wylosować. Pamiętamy nasze ostatnie mecze i na pewno siedzi to w naszych głowach. Ale też motywuje nas to, by walczyć jeszcze mocniej o wygraną i poprawić nastroje - komentuje Kazimier. - Ale na pewno też nie będzie to łatwy mecz, bo to klasowy zespół i kandydat do brązowego medalu. Więc jest to mecz o podwójnym dnie.

Zaraz po starciu z Azotami Górnika czeka mecz ligowy z Unią Tarnów. - Mamy korzystną sytuację w tabeli, ale też niewielką przewagę nad czwartym zespołem, bo pogubiliśmy punkty w meczach, w których nie powinniśmy. Ale każdy mecz będzie miał dla nas ciężką wagę, by to się nie powtórzyło. Musimy przede wszystkim patrzeć na siebie, nie na rywali i ich ewentualne potknięcia. Tak, by po pod koniec sezonu móc powiedzieć, że to my wywalczyliśmy brąz naszą ciężką pracą, a nie dzięki słabszej dyspozycji rywali - dodaje bramkarz Górnika.

Jakie oczekiwania ma Paweł w dwóch pierwszych ligowych meczach, z Tarnowem i Płockiem? - Fajnie byłoby zdobyć 6 punktów. Ale dla nas ważniejszym spotkaniem jest mecz w Tarnowie. Wiemy, że to solidny zespół pod wodzą dobrego trenera, co udowodnili jesienią. Zdobyli wtedy tylko trzy punkty mniej niż przez cały zeszły sezon. Musimy być totalnie skoncentrowani i podejść do niego, jakby był o mistrzostwo - mówi zawodnik Górnika. - Z Płockiem też powalczymy. Pamiętam sytuacje, że udawało nam się ich pokonać. Choć to teraz też zupełnie inny zespółi chyba jest nieco mocniejszy niż przed laty.

Media

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl