Wyrównana walka w Opolu. Górnik wraca z kompletem punktów!

09.12.2023
GWA
GOR

Choć ostatni mecz Gwardii i Górnika zakończył się solidnym zwycięstwem zabrzan (29:19), to w międzyczasie opolanie zdecydowanie poprawili grę i zaczęli regularnie punktować. Zabrzanie musieli więc być skoncentrowani i walczyć o cenne punkty.

Corotop Gwardia Opole - Górnik Zabrze 28:30 (12:14)
Ałaj, Malcher - Jędraszczyk 5, Czyczykało 5, Wojdan 3, Kawka 3, Łangowski 2, Sosna 2, Wandrzel 2,Hryniewicz 2, Jankowski 2, Monczka 1, Stempin 1, Jendryca, Milewski. Trener: Bartosz Jurecki
Kary: 8 minut (Jędraszczyk, Łangowski 2, Wandzel)

Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski - Szyszko 6, Mauer 5, Morkovsky 4, Przytuła 3, Artemenko 3, Ilchenko3,Tokuda 3,Minotskyi 2, Kaczor 1, Wąsowski, Bachko, Bogacz, Dudkowski, Krawczyk. Trener: Tomasz Strząbała
Kary: 18 minut (Szyszko, Morkovsky, Artemenko, Ilchenko 2, Tokuda, Minotskyi, Kaczor, Wąsowski)

Relacja meczowa

Mecz lepiej rozpoczęli zabrzanie, którzy choć nie wykorzystali dwóch rzutów karnych, to zdołali wyjść na prowadzenie 2:0. Gospodarze jednak prędko nadgonili straty. Zabrzanie próbowali urwać się z bardzo wyrównanej walki, ale na przeszkodzie stała twarda obrona gospdoarzy. Remedium zdawała się gra skrzydłami i ta przyniosła oczekiwany skutek, choć na rezultaty musieliśmy czekać do samego końca pierwszej połowy. Bowiem to właśnie na trzy minuty przed gwizdkiem dwukrotnie trafił Jakub Szyszko, a bramkę dołożył Lukas Morkovsky, co dało wynik 14:11. Opole odpowiedziało jeszcze trafieniem Romana Czyczykały, ale to oni musieli nadrobić dwie bramki w drugiej połowie.

Zabrzanie wyszli bardzo zmotywowani na drugą połowę. Choć wynik otworzył Antoni Łangowski, to zabrzanie odpowiedzieli prędko dwiema bramkami Rennosuke Tokudy i powiększyli przewagę. Gospodarze naciskali, zale to zabrzanie powiększali przewagę. Świetnie spisywali się zabrzańscy golkiperzy. Obaj skończyli mecz z ponad 30-procentowymi statystykami obron, a Kacper Ligarzewski miał nawet 39% udanych interwencji! Na 10 minut przed końcem Górnicy mieli już 5 bramek więcej i wydawało się, że nic ich nie zatrzyma. Okazało się jednak, że twarda gra w defensywie zabrzan przynosiła... kolejne wykluczenia.

Emocji nie zabrakło w samej końcówce. Zabrzanie przez minutę grali w podwójnym osłabieniu, co było wodą na młyn dla gospodarzy. Gwardziści dwukrotnie przechwycili piłkę, kryjąc jeden na jednego, a z tych przechwytów przyszły dwie bramki, które zmniejszyły straty opolan do dwóch bramek. Ostatecznie jednak ze zwycięstwa cieszyli się zabrzanie, którzy wygrali 30:28.