Dramatyczna walka w Gdańsku. Górnik wygrywa po rzutach karnych!

17.02.2024
WYB
GOR

Nikt nie spodziewał się, że mecz Górnika Zabrze z Energą Wybrzeże Gdańsk będzie miał aż tak dramatyczny przebieg. Rozpędzeni wygraną z Azotami-Puławy gdańszczanie nie pozwolili zabrzanom zbudować przewagi, ale Górnicy na szczęście doprowadzili do konkursu rzutów karnych!

Energa Wybrzeże Gdańsk - Górnik Zabrze 29:29 (15:15) k. 3:4
Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski - Szyszko 8, Tokuda 2, Morkovsky 2, Krępa 2, Artemenko 5, Krawczyk 4, Mauer, Bogacz, Minotskyi 2, Kaczor, Ilchenko 3, Przytuła 1. Trener: Tomasz Strząbała
Kary: 12 minut (Artemenko, Krawczyk, Kaczor 3, Ilchenko)
Czerwona kartka: Kaczor z gradacji kar
Karne: 4/4

Wybrzeże: Bedoui 1 - Powarzyński 3, Pieczonka 2, Stępień 1, Milicevic 7, Jachlewski 7, Góralski 4, Papajj, Zmavc 1, Domagała 1, Papina 2.
Kary: 4 minuty (Domagała, Papina)
Karne: 4/6

Relacja meczowa

Gdańszczanie rozpoczęli fantastycznie: w czwartek minucie prowadzili 3:0. Zabrzanie do bramki trafili po raz pierwszy dopiero w 7. minucie, a autorem przełamania impasu był Rennosuke Tokuda. Wreszcie udało się odrobić straty, a nawet zdobyć minimalne prowadzenie. Mateusz Jachlewski jednak zdołał zdobyć bramkę na remis do przerwy 15:15.

Po przerwie znów lepiej zaprezentowali się gospodarze. Zabrzanie długo szukali sposobu na dobrą grę. Pierwsze prowadzenie w tej połowie wypracował dopiero Damian Przytuła. I to po kwadransie. Gdańszczanie zdołali jednak nie tylko odrobić straty, ale nawet wyjść na prowadzenie 26:23 po rzucie bramkarza przez całe boisko. Co gorsza, zabrzanie zaczęli seriami zdobywać wykluczenia. Sebastian Kaczor ujrzał nawet czerwoną kartkę z gradacji kar! Na kłopoty - Szycha! Jakub Szyszko zaczął trafiać raz za razem, łapiąc kontakt z gospodarzami. Jeszcze na ostatniej prostej Wybrzeżanie mieli okazję do przypieczętowania zwycięstwa, zdobywając dwubramkowe prowadzenie po stracie zabrzan. Jakub Powarzyński jednak zgubił piłkę i na 20 sekund przed końcem Trójkolorowi wywalczyli rzut karny. Z siódmego metra trafił Dmytro Artemenko, dając remis 29:29. O podziale punktów miały zadecydować rzuty karne. Po trzech seriach prowadzili gospodarze 2:1. Górnicy jednak zdołali przechylić szalę zwycięstwa i zdobyć dwa punkty w tym spotkaniu.