Górnik Zabrze handball

Drugoligowe przygotowania w toku!

22.08.2022

SPR Górnik Zabrze prócz szeregu drużyn juniorskch może pochwalić się także zespołem grającym w II lidze. Prowadzi go nie kto inny, jak sam Marek Kąpa. "Mały", jak nazywali go koledzy z drużyny, w barwach Pogoni zdobył dwa Mistrzostwa Polski i trzy Puchary Polski, a później z sukcesami był trenerem zabrzańskiego zespołu. Teraz przygotowuje się do wznowienia rozgrywek II ligi.

Bacznie obserwował ostatnio młodych zawodników na turnieju Tomorrow Masters. - Jesteśmy trochę w takiej sytuacji, że w dużej mierze musimy odbudować skład. Część zawodników odeszła do innych drużyn, cześć zrezygnowała - relacjonuje. - Co więcej, kluczowe ogniwa trenują z seniorską drużyną Górnika Zabrze. Musimy porozumieć się na ile będą tam eksploatowani faktycznie w trakcie meczów. Bo ci zawodnicy muszą jak najczęściej grać, by się rozwijać. I jeśli nie będą występować w Superlidze, to chciałbym, by grali w II lidze - mówi.

Wokół nich ma zostać zbudowany skład. - Nie można jednak przesadzić z liczbą zawodników. Wiadomo, że to kwestia charakteru - wejść nawet w piątym czy dziesiątym meczu z kolei spędzonym na ławce i zagrać na sto procent, udowadniając, że jest ważnym zawodnikiem - dodaje ceniony szkoleniowiec. - Ale też trzeba mieć możliwość dawania szansy wszystkim.

Start rozgrywek planowany jest na koniec września.

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl