Górnicy blisko Final Four Pucharu Polski... do przerwy

11.04.2024
WIS
GOR

Celem Górnika Zabrze w tym sezonie jest obrona brązowego medalu. Miłym dodatkiem mógł być udział w Final Four Pucharu Polski, ale z racji na intensywność sezonu zabrzanie dotrzymali kroku (a nawet solidnie prowadzili!) Orlen Wiśle Płock tylko do przerwy.
Co ciekawe oba zespoły prowadzili nominalni drudzy trenerzy - Tomasza Strząbałę zastąpił Arkadiusz Miszka, a Xaviego Sabate - Dawid Nilsson.

Puchar Polski: Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 27:20 (10:14)

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski, Alilović – Daszek 5, Zarabec 1, Lucin 2, Piroch 3, Sroczyk, Serdio 3, Susnja, Fazekas 2, Krajewski 2, Terzić, Dawydzik 1, Mihić 5, Mindegia 2, Zhitnikov 1. Trener: Dawid Nilsson
Kary: 10 minut( Lucin, Susnja 2, Krajewski, Mihić)
Karne: 2/4

Górnik Zabrze: Ligarzewski – Pinda 1, Tokuda 3, Wisiński, Morkovsky 2, Bachko 1, Krępa 1, Artemenko 4, Krawczyk 2, Mauer 2, Ivanović, Bogacz, Ilchenko 2, Wąsowski, Przytuła 2.
Kary: 10 minut (Bogacz, Ilchenko, Wąsowski 2, Przytuła)
Czerwona kartka: Ilchenko (bezpośrednio)
Karne: 4/5

Relacja meczowa

Mecz ćwierćfinału ORLEN Pucharu Polski trafieniem rozpoczęli gospodarze po celnym rzucie Michała Daszka. Następnie atak zabrzan zakończył się niepowodzeniem, karę dwóch minut otrzymał Adam Wąsowski, a bramkę dla Nafciarzy dołożył Tin Lucin. W końcu jednak bramkę dla zabrzan zdobył Lukas Morkovsky. Gospodarze jednak kontrolowali wynik do siódmej minuty, uciekając na dwa trafienia. Wtedy jednak zabrzanie wrzucili drugi bieg i po świetnej grze Rennosuke Tokudy, Dimy Ilchenki i Patryka Mauera Górnik wyszedł na prowadzenie 6:5. Gospodarze nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywali. W przeciwieństwie do zabrzan, którzy coraz śmielej rozgrywali piłkę i rozbudowywali prowadzenie. Ostatecznie pierwszą połowę Górnik wygrał aż 14:10.

Gospodarze odrobili jednak lekcję w szatni i zaliczyli fantastyczny początek. Zaliczyli aż 11 bramek z rzędu, na które tylko raz z rzutu karnego odpowiedział Dmytro Artemenko. Z 14:10 zrobiło się nagle 21:15. Co więcej, Trójkolorowi stracili Dmytro Ilchenkę wykluczonego czerwoną kartką, a po chwili musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu, bo przez dwie minuty odpoczywać miał Damian Przytuła. I choć Trójkolorowi w końcu złapali rytm, to jednak bramkarz gospodarzy wciąż grał fantastyczne zawody i nie udało się zmniejszyć strat. Ćwierćfinał zakończył się wygraną Wisły 27:20.